Całkiem nowe informacje dotyczące niedawno uruchomionego świadczenia pieniężnego. Kolejne dofinansowanie na dzieci – okazuje się, że owe 400 złotych na dziecko nie każdy może dostać. Komu przysługuje świadczenie? Koniecznie przeczytaj – to ważne!

Wszelkie świadczenia pieniężne wypłacane na dzieci w Polsce są normą od kilku dobrych lat. Powszechnie wiadomo także, że mają one zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników, gdyż nie wszyscy rodzice używają owych środków pieniężnych zgodnie z ich przeznaczeniem i ideą programu.

Od niedawna w Polsce uruchomione zostało kolejne świadczenie na dzieci – tym razem na te najmłodsze. Kwota ta wynosi aż 400 złotych, lecz nie każdy może ją otrzymać. Kto może się ubiegać?

400 złotych na dziecko – komu przysługuje?

Wraz z początkiem kwietnia tego roku wprowadzone zostało nowe świadczenie, 400 złotych na dziecko w żłobku. Otrzymać je mogą rodzice lub prawni opiekunowie dzieci, które uczęszczają do żłobka, lecz nie można wtedy otrzymywać rodzinnego kapitału opiekuńczego na owe dziecko (RKO).

Podana kwota 400 złotych jednak nie jest stała - to maksymalne dofinansowanie na żłobek, a ostateczna wysokość zależy od dochodów.