Różnica polega zasadniczo na tym, co jest mierzone. Ludzie często używają tych dwóch zamiennie, co jest powodem, dla którego nie kładzie się dostatecznego nacisku na postęp wieku umysłowego.

Nie bez powodu mogliśmy słyszeć, że w wieku jakimś - zachowujemy się jak kilkulatek

Wiek chronologiczny to liczba lat, które minęły od urodzenia, natomiast wiek umysłowy to zdolność i umiejętność umysłowa osoby, którą można ocenić za pomocą różnych testów. Testy te obejmują problemy, które nie są normalnie objaśniane w szkołach, aby zmierzyć takie aspekty jak:

.Umiejętność logicznej analizy i zrozumienia wzajemnych relacji konkretu i abstrakcji. .Umiejętność wykorzystania bloków do analizy i odtwarzania abstrakcyjnych projektów; praca od całości do części i rekonstrukcja.
.Umiejętność postrzegania modelu 3D i jego przełożenia na model liniowy.
.Umiejętności percepcji wzrokowej, organizacji i rozumowania z przedstawionym wizualnie materiałem niewerbalnym.
.Umiejętność wymagana do umysłowego sekwencjonowania i umysłowej manipulacji informacjami.
.Umiejętność organizowania uwagi, krótkotrwała pamięć słuchowa, obrazowanie wzrokowo-przestrzenne i szybkość przetwarzania.

Jedna z użytkowniczek TikToka podzieliła się specjalnym psychotestem ze swoimi obserwatorami. Test ma na celu określenie mentalnego wieku człowieka. Odpowiada się na kilkadziesiąt pytań, które nie mają określić poziomu inteligencji, lecz poziom rozwoju umiejętności, które nie znajdują się w szkolnym programie nauczania, jak umiejętność gospodarowania czasem lub organizacji pracy wokół siebie, albo umiejętność opanowania emocji w danym momencie.

@izumi._.love #greenscreen #mentalagetest #mentalagechallenge #mentalagequiz #fyp ♬ original sound - ⋆·˚ ༘ * xia ⋆·˚ ༘ *

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Przepowiednie Baby Vangi sprawdzają się na naszych oczach. Czy powinniśmy się przygotować

Zerknij: Reakcja młodego duchownego podbija sieć. Nagranie zachwyciło internautów na całym świecie