Może wydawać się to proste, ale odmiany, które uprawiasz, muszą być przystosowane do klimatu, w którym mieszkasz.

Wybieraj odmiany o chłodnym klimacie dla regionów o krótszym okresie wegetacji i odmiany o gorącym klimacie dla bardzo ciepłych regionów, aby mieć pewność, że latem będą mogły wciąż wytwarzać owoce.

Pomidory lubią "pojeść". Pamiętaj o odpowiednim karmieniu, aby mieć obfite zbiory

Pewne pomidory są bardziej podatne na choroby niż inne, dlatego szukaj opisów odmian, które zapewniają dobrą odporność na choroby, takie jak zaraza. Możesz także poszukać odmian, o których wiadomo, że dają wczesne zbiory, obfite plony i, oczywiście, doskonały smak – lub wszystkie powyższe!

Pomidory w szklarniach potrzebują wentylacji, w przeciwnym razie przestaną wytwarzać owoce, gdy temperatura wzrośnie. Męskie narządy rozrodcze pomidora nie radzą sobie z temperaturą powyżej 32°C przez parę dni z rzędu. Pylniki zniekształcają się, zmniejszając żywotność i ilość pyłku, co oznacza mniej owoców. Nawet gdy temperatury nie są ekstremalne, brak obiegu powietrza może hamować przepływ pyłku do słupków kwiatowych.

Przygotuj zdrową glebę. Im więcej pożywisz pomidory, tym więcej wytworzą owoców. Na metr kwadratowy ogrodu używaj 100g limonki, 20g dolomitu i 20-litrowe wiadro dobrego kompostu. Na jeden miesiąc nakładaj płyn z ryb i wodorostów do gleby wokół roślin na zewnątrz, a następnie herbatę z żywokostu i odcieku dżdżownic i zmieniaj to przez cały sezon.

Pomidory szklarniowe będą również potrzebowały jednej lub dwóch dawek siarczanu magnezu (sole Epsom) dla dobrego rozwoju chlorofilu w okresie jesiennym. Dodaj 20 g na litr wody do karmy na dwa tygodnie.

O tym się mówi: Andrzej Piaseczny pochwalił się swoim ogrodem. Jak sobie radzi z jego pielęgnacją

Zerknij: Ceny kolejnego ulubionego produktu poszybowały w górę. Ile kosztują grzyby w tym sezonie