Jak podaje portal "Share Info", pralka należy do tych urządzeń, które każdy z nas użytkuje bardzo regularnie. Choć dla wielu wciąż jest to sporym zaskoczeniem, pralkę należy od czasu do czasu przeczyścić. Na szczęście istnieje prosty patent na wyczyszczenie urządzenia. Przyda się przy tym składnik, który z pewnością każdy z nas ma w domu.

Ten patent powinien znać każdy

Aby zadbać o czystość pralki, wystarczy szmatka i pianka do golenia. Piankę wyciskamy na szmatkę, a następnie dość grubą warstwą nacieramy całą powierzchnię bębna. Całość pozostawiamy na pół godziny.

Po upływie tego czasu, nastawiamy pralkę na program z jak najwyższą temperaturę i gotowe! Pralka będzie nie tylko czysta, ale uda nam się pozbyć wydobywającego się z niej nieprzyjemnego zapachu.

Pralka. Źródło: Youtube KacperK91
Pralka. Źródło: Youtube KacperK91
Pralka. Źródło: Youtube KacperK91

To też może się przydać

Skuteczne w wyczyszczeniu pralki mogą się okazać również inne produkty, jakie z pewnością znajdziemy w domu. Mowa o occie, sodzie oczyszczonej oraz kwasku cytrynowym. Jeśli borykamy się z przykrym zapachem, warto dodać do dozownika dwie szklanki octu z dodatkiem odrobiny kwasku cytrynowego.

Kolejny krok, to ustwienie jak najdłuższego cyklu prania, dobrze, żeby odbywało się to przy jak najwięszej temperaturze. Ocet pomoże nam pozbyć się z pralki pleśni i grzybów, które odpowiadają za nieprzyjemną woń. Z kolei kwasek cytrynowy świetnie poradzi sobie z kamieniem, jaki pojawia się na różnych elementach pralki.

Ocet do pralki/YouTube @Take Look
Ocet do pralki/YouTube @Take Look
Ocet do pralki/YouTube @Take Look

Warto osobno wyczyścić kołnierz bębna. Do tego można użyć pasty przygotowanej z sody oczyszczonej połączonej z wodą lub octem. Proporcje powinny zapewnić powstanie gęstej pasty, którą wcieramy w kołnierz. Całość spłukujemy wodą.

A wy, jakie macie patenty na czyszczenie pralki?

To też może cię zainteresować: Na te rośliny w ogrodzie należy uważać. Kontakt z nimi może skończyć się przykrymi dolegliwościami, a nawet doprowadzić do zgonu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rosyjska propaganda po raz kolejny uderza w Polskę. Padły mocne oskarżenia pod adresem naszego kraju i polskich elit

O tym się mówi: Ceny kolejnego ulubionego produktu poszybowały w górę. Ile kosztują grzyby w tym sezonie