Nie jest tajemnicą, że od dłuższego czasu w kolorowej prasie i w mediach ciągle czytamy i słyszymy, jak ogromny kryzys zapanował w wierze katolickiej i frekwencji podczas niedzielnych mszy świętych.

Ksiądz Rafał robi furorę w sieci

Media donoszą także, że jest również coraz mniej duchownych i chętnych do odbycia nauki w seminarium. Kryzys wiary może być związany z wydarzeniami ostatnich przeszło dwóch lat, które nieźle namieszały w głowach wielu ludziom na całym świecie.

Są jednak duchowni, którzy posługując się darami współczesności, idealnie trafiają do wiernych w każdym wieku.

@ksiadz_z_osiedla Zuzi szóstka wychodzi z ocen ale dobre ciasto zawsze mile widziane :D @x.sakowska.x #d #dc #fyp #szkoła #koniecrokuszkolnego ♬ dźwięk oryginalny - Ksiądz z osiedla

Jednym z nich jest “Ksiądz z osiedla” – ksiądz Rafał, młody duchowny prowadzący profil między innymi na TikToku i platformie YouTube.


źródło: YouTube/Ksiądz z Osiedla

W bardzo dowcipny sposób przekazuje proste informacje, które mają naświetlić mniej lub bardziej istotne kwestie związane z wiarą, praktyką lub podejściem do poruszanych najczęściej spraw.

Wszystkie jego filmy mają bardzo dużo wyświetleń, a wśród nich jest wytłumaczenie w zabawny sposób, jak należy przyklęknąć, przechodząc przed ołtarzem. Duchowny w żaden sposób nie krytykuje ludzi robiących inaczej, daje jedynie wskazówkę.

@ksiadz_z_osiedla A wy jak przyklękacie? :D #dc #dlaciebie #foryoupage #fyp ♬ House of the Rising Sun - Lil srwg

Jakie rodzaje przyklęknięcia zaprezentował ksiądz Rafał? Wielu, którzy uczęszczają do kościoła, z pewnością je widzieli: "Z telemarkiem"; "Szybko, żeby nie zasłonić"; "Siema Boże"; "Ten właściwy", według duchownego.

O tym się mówi: Podczas gotowania zupy pomidorowej unikaj tego składnika. Może on być bardzo szkodliwy dla zdrowia

Zerknij: Tak przez lata zmieniał się styl Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza dama ma za sobą sporą metamorfozę