Jak podaje portal "Smakosz", przygotowanie idealnego rosołu nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Aby wyszedł klarowny, a jego smak był głęboki, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Rosół, król zup

Nie ma chyba żadnej zupy, która jak rosół kojarzy się nam z niedzielnym obiadem, a także z pierwszym daniem podawanym w czasie ważnych rodzinnych uroczystości, jak ślub, chrzest, czy komunia. Jeśli chcecie przygotować rosół idealny, musicie pamiętać o kilku zasadach.

Mięso, to jeden z najbardziej podstawowych elementów idealnego rosołu. Aby rosół był złoty, najlepiej sięgać po wiejski drób. W odróżnieniu od hodowlanego charakteryzuje się on żółtym tłuszczem, który pozwoli nadać odpowiednią barwę naszej zupie, przy okazji nadając rosołowi znakomity smak.

Rosół/YouTube @Skytecznie TV
Rosół/YouTube @Skytecznie TV
Rosół/YouTube @Skytecznie TV

Doskonały rosół nie może obyć się też bez cebuli. Najlepiej, żeby była ona opieczona. Opalenie cebuli na kuchence gazowej nie stanowi najmniejszego problemu. Jeśli mamy kuchenkę indukcyjną, możemy sięgnąć po kuchenną opalarkę, a gdy taką nie dysponujemy - podsmażyć ją na suchej patelni.

W idealnym rosole nie może zabraknąć zieleniny. Warto sięgnąć po natkę pietruszki, choć zdecydowanie lepszy smak naszej zupie nada lubczyk.

Gotowanie

Gotując rosół należy pamiętać o tym, aby zalewać mięso zimną wodą, dzięki czemu będzie on klarowny. Rosół należy gotować na bardzo małym ogniu, żeby nie stał się mętny. Im dłuższy czas gotowania bulionu, tym bardziej będzie esencjonalny. Najlepszy czas gotowania mieści się w przedziale 2,5 do 3 godzin.

Rosół/YouTube @Tomek Lach
Rosół/YouTube @Tomek Lach
Rosół/YouTube @Tomek Lach

Uzupełnieniem idealnego rosłu, jest robiony w domu makaron.

A wy, jakie macie patenty na idealny rosół?

To też może cię zainteresować: Pacjenci przyjmujący jeden z leków, odchodzą z apteki z kwitkiem. Kiedy produkt będzie znów dostępny

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ważna wiadomość abonentów RTV. Wprowadzono poważne zmiany na liście zwolnionych z opłat

O tym się mówi: Anna Ziemba z "Sanatorium miłości" wybrała się na wakacyjny wypoczynek. Nie narzekała na brak towarzystwo