Według informacji płynących z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, z opłaty abonamentowej zwolnione są między innymi, osoby po 60 roku życia posiadające uprawnienia do pobierania świadczeń emerytalnych.

Kto jeszcze będzie zwolniony?

Jak donosi Gazeta Pomorska, doszło do wprowadzenia zmian na liście grupy obywateli, którzy zwolnieni są łzy opłat abonamentowych. Chodziło o osoby, których świadczenia Emerytalne brutto nie przekroczyły 50% przeciętnego wynagrodzenia obowiązującego aktualnie w naszym kraju.

W roku bieżącym przeciętne wynagrodzenie według Głównego Urzędu Statystycznego wynosi 5662,53 zł, a 50% tej kwoty to 2831,27 zł.

Teraz według medialnych doniesień, aby móc ewentualnie załapać się do grupy zwolnionej z opłat abonamentowych, należy sprawdzić, jak tegoroczna waloryzacja wpłynęła na wysokość naszego świadczenia emerytalnego, gdyż jeśli będzie ona mniejsza, niż 2831,27 zł brutto, będziemy mieli prawo ulać się do najbliższego urzędu pocztowego w celu załatwienia sobie uprawnienia do zwolnienia z opłat abonamentu RTV.

Warto pamiętać, aby zdążyć z formalnościami jeszcze w maju, aby od czerwca być zwolnionym z opłat.

O tym się mówi: Doda weźmie udział w nowym programie. Gwiazda będzie szukać męża

Zerknij: Jacek Sasin miał organizować tajne spotkania w resorcie. Czy Mateusz Morawiecki ma się czego obawiać przez wicepremiera. Co się dzieje między nimi