Jak donosi „Super Express”, na linii Mateusz Morawiecki – Jacek Sasin robi się coraz goręcej. Wicepremier i minister aktywów państwowych nigdy nie ukrywał, że nie pała specjalną sympatią do obecnie urzędującego premiera. Media donosiły swego czasu o tym, że polityk nigdy nie był członkiem stronnictwa wokół premiera.

Zgodnie z doniesieniami Radia Zet, Jacek Sasin miał w swoim resorcie organizować tajemnicze i w dodatku tajne spotkania. Jaki był ich wymiar? O czym rozmawiano i kto się na nich pojawiał? W sejmowych kuluarach mówi się dość wyraźnie, że obaj politycy za sobą nie przepadają, a sam Jacek Sasin miał wielokrotnie stać w opozycji do poglądów premiera i jego stanowiska.

Jacek Sasin organizuje tajne spotkania w swoim resorcie, a ich tematem ma być premier polskiego rządu. Najnowsze doniesienia mediów są mocno zaskakujące. Co zamierza polityk?

Radio Zet, na które powołuje się „Super Express” podaje, że do kolejnego starcia między prominentnymi politykami Prawa i Sprawiedliwości miało dojść na chwilę przed rekonstrukcją rządu. Wtedy Jacek Sasin miał organizować spotkania z posłami PiS na terenie Ministerstwa Aktywów Państwowych. Wśród gości znalazła się m.in. była premier, a dziś europosłanka Beata Szydło.

W trakcie spotkań miała panować atmosfera – delikatnie mówiąc – niezbyt przychylna działaniom Mateusza Morawieckiego. Premierowi zarzucano zbyt duży wpływ na politykę partii. Pojawiły się też słowa, że w „PiS jest za mało PIS-u”. Nie od dziś wiadomo, że Mateusz Morawiecki dla długoletnich i stałych członków ugrupowania jest elementem obcym, gdyż z partią związany jest od 10 lat, gdy wśród wiernych stronników Jarosława Kaczyńskiego są osoby, które działały jeszcze w Porozumieniu Centrum.

Podczas rozmów miał też pojawić się pomysł stworzenia frakcji w PiS, na którą składaliby się najwierniejsi politycy Kaczyńskiego, co pozwoliłoby na zdecydowanie lepsze zarządzanie kadrami. Czy Jarosław Kaczyński miał świadomość spotkań organizowanych przez Sasina? O tym nie wiadomo.

Portal "Życie News" pisał również: UCZESTNIK „SANATORIUM MIŁOŚCI” POKAZAŁ W „PYTANIU NA ŚNIADANIE”, JAK WYGLĄDAJĄ WNĘTRZA JEGO DOMU. DOWIEDZIELIŚMY SIĘ, JAK PIĘKNIE MIESZKA PIOTR HUBERT

Jak informował portal "Życie News": PROSTY I NIEZWYKLE SKUTECZNY SPOSÓB NA WYJĄTKOWO UPORCZYWE SZKODNIKI W OGRODZIE. SEKRET DOŚWIADCZONYCH OGRODNIKÓW UJAWNIONY. JAK SIĘ POZBYĆ NORNIC

Przypomnij sobie: MARTA KACZYŃSKA OBCHODZI 42. URODZINY! ŻYCIE UCZUCIOWE PRAWNICZKI I CÓRKI PARY PREZYDENCKIEJ BYŁO BOGATE. BRATANICA SZEFA PIS MA ZA SOBĄ DWA ROZWODY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BRYTYJCZYCY SZYKUJĄ SIĘ NA NAJGORSZY SCENARIUSZ PROBLEMÓW Z ROSJĄ. DOWÓDCA WOJSK NIE MA ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI. TO NOWA ERA ŚWIATOWYCH KONFLIKTÓW