Jak podaje portal "ABC Zdrowie", w hurtowniach zaopatrzających apteki w leki, brakuje specyfiku przyjmowanego przez wielu pacjentów. Producent medykamentu wskazuje, że będzie on dostępny już niebawem - od początku sierpnia. Poznajcie szczegóły!

Problemy z dostępnością leku

Pacjenci korzystający z leku hormonalnego Reseligo w dawce 3,6 mg, borykają się z problemami jego dostępności już od kwietnia tego roku. To właśnie wtedy doszło do wygaśnięcia pozwolenia na obrót medykamentem w naszym kraju. Dzięki tymczasowemu przedłużeniu pozwolenia, lek pojawiał się w sprzedaży.

Niestety pacjenci korzystający z terapii tym lekiem, znów odchodzą z aptek z kwitkiem. Producent specyfiku, firma Zentiva Polska Sp. z o.o. informuje, że obecnie lek ten nie jest dostępny dla pacjentów. Sytuacja ma się zmienić w sierpniu tego roku, kiedy ponownie medykament trafi do obrotu.

Apteka, leki/YouTube @PKTplVideo
Apteka, leki/YouTube @PKTplVideo
Apteka, leki/YouTube @PKTplVideo

Kiedy stosuje się lek Reseligo

W dalszym ciągu w obrocie znajduje się ten sam lek w zwiększonej dawce (10,8 mg). Z leku korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W przypadku kobiet stosowany jest głównie w leczeniu endometriozy - do łagodzenia objawów towarzyszących chorobie, a także przy łagodnych guzach macicy, raka piersi, a także w leczeniu niepłodności.

W przypadku mężczyzn, hormonalny lek Reseligo wykorzystywany jest w leczeniu raka prostaty. Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest również uniknięcie chirurgicznej kastracji, przynajmniej w niektórych przypadkach.

Apteka/YouTube @dlaCiebietv
Apteka/YouTube @dlaCiebietv
Apteka/YouTube @dlaCiebietv

Zetknęliście się z problemem dostępności stosowanego przez was leku?

To też może cię zainteresować: Pojawiły się pierwsze prognozy dotyczące waloryzacji rent i emerytur w 2024 roku. Seniorzy nie będą mieli szczególnych powodów do zadowolenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mikołaj Radwan podbił serca telewidzów rolą u boku Piotra Fronczewskiego. Jak dziś wygląda życie aktora znanego z serialu "Tata, a Marcin powiedział"

O tym się mówi: Marcin Hakiel po rozstaniu z Katarzyną Cichopek znalazł pocieszycielkę. Co wiadomo o kobiecie, z którą widywany jest tancerz