Wspaniałą wiadomością jest to, że uzyskanie prostego i czystego zapachu w domu nie jest tak skomplikowane, jak myślisz. Nie musisz polegać na sztucznych odświeżaczach powietrza — cytryny mają niesamowitą wszechstronność, dzięki czemu są czymś więcej niż tylko aromatycznym dodatkiem do naszych ulubionych posiłków i napojów.

Prosty sposób na pozbycie się zapachu w lodówce i odświeżenie jej

Zapachy z lodówki często transportują się daleko poza kuchnię. Mogą także wędrować z lodówki do zamrażarki, rujnując nawet kostki lodu. Utrzymanie świeżej, schludnej lodówki może nastręczać dużo pracy i ciągłej pielęgnacji, zwłaszcza jeśli nie działa. Może to kojarzyć się z walką i zagrażać świeżości jedzenia.

Nie musisz nawet obierać pomarańczy, grejpfruta, cytryny lub dwóch limonek, aby zrobić ten prosty odświeżacz powietrza — wystarczy przeciąć go na pół i dokładnie usunąć właściwy owoc. Następnie dokładnie wypełnij pustą skorupkę solą, umieść ją w misce i schowaj w rogu lodówki. Sól pochłania i neutralizuje nieprzyjemne zapachy oraz konserwuje skórkę owoców, podczas gdy skorupka powinna nadać czysty zapach zatęchłemu powietrzu lodówki.

Całkowicie naturalny spray odświeżający powietrze

Ta sztuczka jest tak prosta, że ​​wystarczy kilka cytryn i soda oczyszczona. Rozpuść 1/8 szklanki sody oczyszczonej w 2 szklankach gorącej wody, dodaj 1/2 szklanki soku z cytryny i voila! Wlej ten cudotwórca do pustej butelki ze spryskiwaczem, potrząśnij i gotowe.

O tym się mówi: Magda Gessler zdradza, co jest największym barbarzyństwem dla chłodnika. O co chodzi

Zerknij: Krzysztof Jackowski ponownie ostrzega. Zapowiada ogromne zaskoczenie. O co chodzi