Jak podaje portal "Wirtualna Polska", łabędzi śpiew, a także spadające ze stóp buty, mają być sygnałami poprzedzającymi śmierć. O tym, czym są te zjawiska mówią pielegniarki pracujące w hospicjach, a także ratownicy, którzy mają kontakt z ofiarami wypadków.

Obcując ze śmiercią

Osoby, które na co dzień obcują ze śmiercią, podkreślają, że nasze ciało wysyła sygnały, kiedy nasz czas dobiega końca. Jednym z tych symptomów ma być tzw. "łabędzi śpiew". Katarzyna Szubert, która pracuje na co dzień w ośrodku opieki paliatywnej, a więc z osobami umierającymi, wyjaśniła czym on jest.

"Łabędzi śpiew" w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", Szubert opisała jako "chrobotanie podczas oddychania", związane z faktem, że płuca przestają w sposób właściwy pracować. Innymi sygnałami wysyłanymi przez ciało są: szkliste oczy, zasinienie palców, a także spadek wartości ciśnienia i stopnia nasycenia tlenem krwi.

Co ciekawe, określenie "łabędzi śpiew" używa się w kontekście łabędzia niemego, który odzywa się wyłącznie w chwili, kiedy czuje się zagrożony. Z jego gardła wydobywa się wówczas dźwięk zbliżony do krzyku lub syczenia.

Śmierć/YouTube @Marcin Myszka
Śmierć/YouTube @Marcin Myszka
Śmierć/YouTube @Marcin Myszka

Spadające buty na miejscach wypadków

Wielu strażaków, policjantów, czy ratownikó medycznych, którzy pojawiają się na miejscach wypadków, relacjonują, że jeśli ofiara wypadku nie ma butów, w przeważającej liczbie przypadków oznacza to, że już nie żyje.

Fenomen ten nie doczekał się jednoznacznego wyjaśnienia naukowego. Jedna z teorii, która ma największą liczbę zwolenników mówi o tym, że po śmierci dochodzi do zwitoczenia mięśni nóg, a buty, jako najcięższa część garderoby, zsuwają się ze stóp w skutek działania na niej siły związanej z uderzeniem.

Wypadek oznaczenie drogowe/YouTube @Marcin Myszka
Wypadek oznaczenie drogowe/YouTube @Marcin Myszka
Wypadek oznaczenie drogowe/YouTube @Marcin Myszka

Zgadzacie się z tą teorią?

To też może cię zainteresować: Mikołaj Radwan podbił serca telewidzów rolą u boku Piotra Fronczewskiego. Jak dziś wygląda życie aktora znanego z serialu "Tata, a Marcin powiedział"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 10-złotowy banknot warty jest fortunę. Warto sprawdzić, czy nie mamy go w swoim portfelu

To też może cię zainteresować: Ostatni modowy wybór Agaty Kornhauser-Dudy wywołał spore poruszenie. Wielu uznało go za zupełnie nietrafiony