Sól kuchenna lub zwykła sól zawiera środki przeciwzbrylające, które zapobiegają zlepianiu się jej. Ponieważ te dodatki nie są rozpuszczalne w wodzie, mogą powodować zmętnienie solanki.

Jaka zatem sól jest najlepszym wyborem przy kiszeniu ogórków?

Chociaż nie wpłynie to na smak pikli, nie daje to najbardziej atrakcyjnego wizualnie rezultatu. Aby uzyskać krystalicznie czystą solankę, lepiej jest użyć soli do peklowania lub bardziej czystych form soli.

Chociaż sól morska nie zawiera żadnych dodatków, nie jest zalecana jako substytut soli kamiennej, jak na przykład kłodawska nazwana solą do peklowania i kiszenia, ponieważ różni się ona tak drastycznie wielkością ziaren i kształtem od soli do peklowania, że ​​mierzy się jej objętościowo zupełnie inaczej niż sól do peklowania.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Justyna Taras (@balkonik7)

Sól do peklowania to przecież tylko sól, więc ma więcej zastosowań w kuchni niż tylko marynowanie. Używaj soli kłodawskiej zamiast soli kuchennej (chociaż może wystąpić zbrylanie).

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Susi (@fancy_schrebergarten)

Można ją także stosować w innych solankach, takich jak solanki z indykiem, papryką, czy kapustą. A ponieważ nie zawiera żadnych środków przeciwzbrylających, dobrze trzyma się żywności. Spróbuj posypać nią popcorn lub chipsy tortilla.

To też może cię zainteresować: Zaskakujące informacje obiegły media. Czy Władimir Putin i jego nieformalna partnerka po raz kolejny zostaną rodzicami

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Anita ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia” przeżyła sytuację, która mrozi krew w żyłach. Gdy spojrzała na wyświetlacz telefonu nie mogła uwierzyć

O tym się mówi: Zaskakujące dla Donalda Tuska wyniki najnowszego sondażu. Wiadomo, co Polacy uważają na temat relacji polityka z władzami Niemiec. Wynik powala