Jak podaje portal "Smakosze", wielu z nas wyrzuca łupiny orzechów laskowych, tymczasem mają one wiele zastosowań. Poznając je, z pewnością nie popełnisz już błędu i nie wyrzucisz ich do śmieci!

Sięgaj po orzechy laskowe

Orzechy laskowe nie tylko świetnie smakują, jako samodzielna przekąska, ale także jako dodatek do ciast i różnego rodzaju deserów. Są nie tylko przepyszne, ale także zdrowe. znajdziemy w nich dużą dawkę potasu oraz witaminy E, któte pomogą w obniżeniu poziomu cholesterolu i pozytywnie wpłyną na wartości ciśnienia krwi.

Po obraniu orzechów laskowych, wielu z nas wyrzuca łupiny, co jest ogromnym błędem. Ta część orzecha, choć nie nadaje się do zjedzenia, to i tak pomoże nam zadbać o zdrowie. Dzięki nim możemy zadbać o kondycje naszych włosów, a także zębów. Poznajcie ich niezwykłe zastosowanie.

Orzechy laskowe/YouTube @Apetyt TV
Orzechy laskowe/YouTube @Apetyt TV
Orzechy laskowe/YouTube @Apetyt TV

Płukanka do włosów z łupinek z orzechów laskowych

Jeśli macie ciemne włosy, płukanka z łupinek orzechów laskowych jest właśnie dla was! Nie tylko sprawi, że nasze włosy staną się wyraźnie mocniejsze, ale także pozwoli odświeżyć ich kolor i je rozświetli. Jak ją przygotować?

Przygotowanie płukanki do włosów z łupinek orzechów laskowych jest banalnie prosta w przygotowaniu. Wystarczy zalać łupiny wrzącą wodą i całość pozostawić na małym ogniu. Całość gotujemy przez około trzy kwadranse. Odstawiamy do ostudzenia i stosujemy po umyciu włosów.

Łupiny orzechów laskowych/YouTube @Mutu Testy
Łupiny orzechów laskowych/YouTube @Mutu Testy
Łupiny orzechów laskowych/YouTube @Mutu Testy

Ze względu na to, że płukanka z orzechów laskowych barwi włosy, nie powinny jej stosować osoby, które mają jasne odcienie włosów!

Łupiny na zęby

Łupiny orzechów laskowych mogą nam także pomóc w walce z przebarwieniami zębów oraz kamieniem. Jak przygotować mieszankę do zębów. Wystarczy zalać łupiny z 6 orzechów laskowych zimną wodą. Całość gotujemy na bardzo małym ogniu przez 20 minut.

Po tym czasie wywar zdejmujemy z palnika i pozostawiamy do ostygnięcia. Należy myć nim zęby codziennie. Po 7 dniach zauważymy efekty.

A wy, jakie znacie zastosowania łupinek orzechów laskowych?

To też może cię zainteresować: Czyszczenie kostki brukowej nie musi być żmudne i kosztowne. Można to zrobić szybko i tanio

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Córka Bogusi z programu "Rolnik szuka żony" postanowiła przerwać milczenie. Zdradziła, jak czuje się jej mama po odejściu Krzysztofa Pachuckiego

O tym się mówi: Drożyzna daje się nam mocno we znaki. Czy już niebawem za bochenek chleba będziemy musieli zapłacić 30 złotych