Jak podaje portal "M Press", inflacja daje się nam mocno we znaki, a z zapowiedzi ekspertów wynika, że w najbliższym czasie nie ma co się spodziewać, że sytuacja ulegnie poprawie. Część specjalistów nie ma wątpliwości, że musimy się przygotować na dalsze wzrosty cen. Czy już niebawem będziemy musieli zapłacić 30 zł?

Inflacja bije kolejne rekordy

Zgodnie ze wstępnymi informacjami przekazanymi przez Główny Urząd Statystyczny w czerwcu inflacja wyniosła 15,6 proc. porównując rok do roku. Jest to wynik, jaki ostatni raz notowany był ćwierć wieku temu. Każdy z nas odczuwa skutki wszechobecnej drożyzny. Do góry idzie wszystko, także najbardziej podstawowe produkty, jak choćby chleb.

Już teraz za najtańszy bochenek musimy zapłacić co najmniej 4 zł, choć coraz częściej cena wynosi 6-7 zł. Cena uzależniona jest od tego, jaki rodzaj chleba kupimy i na jaką jakość produktu postawimy. W mediach pojawiają się zapowiedzi, że w perspektywie chleb może nas kosztować nawet 30 zł za bochenek. Czy jest to możliwy scenariusz?

Pieczywo/YouTube @marcincky83
Pieczywo/YouTube @marcincky83
Pieczywo/YouTube @marcincky83

Bochenek chleba za 30 zł?

W trakcie konwencji Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, powołując się na analizy części ekspertów, stwierdził, że chleb może kosztować nawet 30 zł za bochenek. "Co Kaczyńskiego obchodzi, ile dziś kosztuje chleb, jak on ostatni raz chleb kupował, gdy chodził do szkoły podstawowej" - dodał.

Informacja na ten temat znalazła się wcześniej w "Rzeczpospolitej", której dziennikarze wskazali, że część specjalistów prognozuje, że bochenek może kosztować niebawem 10 zł, inni zaś, że może kosztować aż 3 razy więcej.

Chleb/YouTube @ E-kolo.pl Portal Miejski
Chleb/YouTube @ E-kolo.pl Portal Miejski
Chleb/YouTube @ E-kolo.pl Portal Miejski

GUS informuje, że w ciągu ostatniego roku, cena pieczywa wzrosła o 1/4 (dokładnie 26,5 proc.). Na rynku drożeje mąka, co z kolei jest wynikiem ogromnego wzrostu cen zbóż, spowodowanych głównie przez rosyjską agresję na Ukrainę. Eksperci są podzieleni, co do ostatecznej ceny, jaką może osiągnąć chleb, ale zgodni są do tego, że zdrożeje na pewno.

A wy, jakich cen pieczywa spodziwacie się w najbliższej przyszłości?

To też może cię zainteresować: Dobre wiadomości dla seniorów. Wypłacane im dodatki mogą pójść sporo do góry. Na ile więcej pieniędzy mogą liczyć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Lekarka zbagatelizowała objawy 22-latki. Gdyby nie determinacja dziewczyny, doszłoby do najgorszego

O tym się mówi: Białoruski wojskowy ujawnia szczegóły ataku na Polskę. "Nasza reakcja na wszelkie zbrojne prowokacje będzie na pewno adekwatna i twarda