Jak podaje portal "Gazeta", wielu Polaków ma przed swoimi domami kostkę brukową. Aby kostka zachowała estetyczny wygląd, niezbędne jest jej czyszczenie. Nie wszyscy za tym przepadają, bo jest to proces wymagający czasu, tym bardziej kiedy poza zabrudzeniami, trzeba jeszcze usunąć wyrastajace między kostkami chwasty. Na szczęście istnieje prosty patent pozwalający na ich usunięcie. Jego zaletą jest nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w kuchni.

Kostka brukowa wokół domu

Właściciele domów chętnie sięgają po kostkę brukową, którą kładą na podjazdach, tarasach, czy chodnikach. Jednak, aby kostka przez cały czas zachwycała, niezbędne jest regularne jej czyszczenie. Dobra wiadomość jest taka, że aby wyczyścić ją i pozbyć się z niej chwastów, nie musim kupować drogich produktów.

Dobre efekty może przynieść zastosowanie octu, który jest jednym z produktów, które znajdziemy praktycznie w każdej kuchni. Jak przygotować roztwór z octu do czyszczenia kostki brukowej?

Czyszczenie kostki brukowej/YouTube @Dominik maluje
Czyszczenie kostki brukowej/YouTube @Dominik maluje
Kostka brukowa/YouTube @Dominik maluje

Czyszczenie kostki brukowej octem

Do przygotowania roztworu czyszczącego kostkę brukową wystarczy wymieszczać ocet z wodą w proporcji 2:1. Kiedy mieszanka jest gotowa, spryskujemy nią dokładnie kostkę brukową - ważne aby zrobić to w dzień, kiedy temperatura nie przekracza 15 stopni Celsujsza i jest słonecznie.

Ważne, aby prognoza na 24 godziny nie wykazywała opadów deszczu. Jeśli opad taki się pojawi, preparat może okazać się nieskuteczny, bo ocet zostanie nadmiernie rozcieńczony.

Czyszczenie kostki brukowej/YouTube @Dominik maluje
Czyszczenie kostki brukowej/YouTube @Dominik maluje
Czyszczenie kostki brukowej/YouTube @Dominik Maluje

Do oprysku należy użyć octu o stężeniu od 10 do 20 procent, w zależności, z jakimi chwastami do czynienia. W przypadku młodych i zielonych chwastów wystarczy mniejsze stężenie, gdy chwasty mają już nieco zdrewniałe łodygi, konieczne jest sięgnięcie po nieco mocniejsze stężenie.

Jedyny minus jest taki, że może się okazać kilkukrotne powtórzenie procesu.

A wy, jakie macie sprawdzone patenty na czyszczenie kostki brukowej?

To też może cię zainteresować: Zaskakująca oferta pracy pojawiła się w jednym z polskich miast. Zarobki na tym stanowisku zaskakują wysokością

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tomasz Stockinger w poruszających słowach wspomniał Agnieszkę Kotulankę. "Na zawsze zostanie smutek po jej odejściu"

O tym się mówi: Barbara Kurdej-Szatan pochwaliła się w sieci spektakularną metamorfozą. W takiej odsłonie jej jeszcze nie widzieliśmy