Nikt nie lubi papkowatej marynaty… Jest to problem, który trapi producentów ogórków od wieków: jak znaleźć przepis na ogórki idealnie chrupiące z tak pożądanym „chrupnięciem”, gdy bierzesz gryza?

Tych kilka sztuczek przybliży Cię do pysznych kiszonek, które zawsze się udają

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Aleksandra Folta (@oleczk.a)

Wykorzystuj małe, twarde ogórki. To jest niewątpliwie najważniejsze! Jeśli zaczniesz od dużego, starego miękkiego ogórka, skończysz z dużymi, starymi, miękkimi kiszonkami. Zawsze wybieraj najmniejsze, najbardziej jędrne ogórki, a duże miękkie wyjmij ze słoika z piklami.

To swego rodzaju naturalne prawo – jeśli używasz wielkich, przerośniętych kiszonek do swoich ogórków, nic nie sprawi, że będą chrupiące… Nieważne, jak bardzo jesteś kreatywny i ile modlitw odmówisz, gdy są w kąpieli wodnej. Upewnij się też, że używasz najlepszych odmian ogórków, które idealnie nadają się do kiszenia.

Przejście prosto z krzaczka do słoika jest najsłuszniejsze, a ja zawsze staram się zaplanować miejsce w moim harmonogramie, aby móc od razu przygotować partię w dniu zbierania ogórków. Jednak nadal osiągam dobre wyniki przy użyciu tych z targu rolnego – pod warunkiem że są jędrne, kiedy je kupuję i nie zostawiam ich na blacie przez wiele dni.

Dodaj garbniki do słoika. Może to dotyczyć liści dębu, liści winogron lub czarnej herbaty. Szczerze mówiąc? Ta sztuczka jest zawsze zalecana, ale miałam z nią trafione wyniki … Jeśli masz pod ręką liście dębu lub liście winogron, zdecydowanie nie zaszkodzi wrzucić po jednym do każdego słoika. Lub dodaj 1/2 łyżeczki sypkiej czarnej herbaty do każdego słoika.

O tym się mówi: Dziecko okrzyknięto "cudowną reinkarnacją Boga". Czym tak bardzo się wyróżnia

Zerknij: Niebywałe sceny w jednej z polskich miejscowości. Mieszkańcy postanowili wywieźć na taczkach księdza. O co poszło