Jak podaje portal "Interia", rozpoznanie problemu w postaci zatkanego odpływu wanny, nie jest szczególnie trudne. Wystarczy zobaczyć szybkość, z jaką spływa woda po wyciągnięciu korka. Nie ma co liczyć na to, że problem sam się rozwiąże. Trzeba działać i to najszybciej, jak to tylko możliwe. Jakie są proste patenty na udrożenienie zatkanego odpływu w wannie?

Udrożnienie odpływu w wannie

Jak wiadomo, prościej jest zapobiegać niż leczyć. Aby uniknąć pojawienia się zatkanego odpływu w wannie, należy regularnie czyścić wannę i sam odpływ. Jest to miejsce, w którym gromadza się włosy, osady z mydła i innych środków, jakie wykorzystujemy każdego dnia. Co zrobić, kiedy jednak dojdzie do powstania zatoru?

Z pomocą może przyjść nam gorąca woda, od której warto zacząć udrażnianie odpływu. Ten sposób okaże się szczególnie skuteczny w przypadku usuwania osadów z mydła, które mogą utrudniać sprawny odpływ wody z wanny. Wystarczy zagotować około 4 litrów wody i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, wlać ją do odpływu.

Zatkany odpływ wanny, czyszczenie sodą/YouTube @Take Look
Zatkany odpływ wanny/YouTube @Take Look
Zatkany odpływ wanny/YouTube @Take Look

Ocet dobry na wszystko

Jeśli gorąca woda nie rozwiązała problemu, bo nie wynika on z resztek mydła, warto sięgnąć po ocet. Będzie on wyjątkowo skuteczny w usuwaniu kamienia, który może się osadzać na rurach i utrudniac prawidłowy przepływ wody.

Wystarczy wlać szklankę octu i zamknąć odpływ, używając do tego korka. Po upływie pół godziny wystarczy zalać wszystko gorącą wodą. Jeśli problemem były osady z kamienia, poprawę zauważysz od razu.

Na mocniejsze zatory

Przy mocniejszych zatorach warto sięgnąć po sodę oczyszczoną. Do odpłuwy wanny wsypujemy 5 łyżek sody, które następnie zalewamy szklanką octu. Całość powinna zacząć się pienić. Pozostawiamy ją na kwadrans i po tym czasie obficie spłukujemy wodą - najlepiej sprawdzi się gorąca woda.

Zatkany odpływ wanny, czyszczenie sodą/YouTube @Take Look
Zatkany odpływ wanny, czyszczenie sodą/YouTube @Take Look
Zatkany odpływ wanny, czyszczenie sodą/YouTube @Take Look

Stosując tę metodę, należy zachować szczególne środki ostrożności. Nie należy nachylać się nad odpływem, bo mieszanka octu i sody działa drażniąco na drogi oddechowe.

A wy, jakie macie skuteczne sposoby na udrażnianie zatkanego odpływu?

To też może cię zainteresować: Rząd szykuje poważne zmiany na cmentarzach. Przegapienie tego terminu, może mieć poważne konsekwencje. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Iwona Pavlovic pokazała się w zupełnie nowej odsłonie. "Kompletnie inna kobieta"

O tym się mówi: Prezydent Andrzej Duda nie jest zachwycony nowym pomysłem Prawa i Sprawiedliwości. Głowa państwa obawia się kolejnych kłopotów