Franciszek Pieczka jest niekwestionowaną legendą polskiego kina i szklanego ekranu. Ten wiekowy już aktor zapisał się na kartach historii kultury polskiej, tworząc niezapomniane kreacje w kultowych serialach.

Syn Franciszka Pieczki nie wytrzymał. Pokazał ojcu, co piszą o nim w "tych internetach"

Urodzony w Głogowie 18 stycznia 1928 roku Franciszek Maksymilian Pieczka był najmłodszym sześciorga dzieci Walerii i Franciszka.

Już jako mały chłopiec mocno był zainteresowany kinem, do którego uczęszczał pieszo z Głogowa aż do Wodzisławia Śląskiego. Jego debiut aktorski miał miejsce w Teatrze Dolnośląskim, który znajduje się w Jeleniej Górze.

Jako starszy człowiek Franciszek Pieczka zbytnio nie interesuje się nowinkami technologicznymi, ani szperaniem w odmętach internetu. Gdy jednak serialowemu Gustlikowi pokazał prawdę jego syn Piotr Pieczka, seniorowi zaszkliły się oczy ze wzruszenia.

Jak się okazuje, w sieci pojawia się mnóstwo szczerych oznak ogromnego szacunku do aktora i jego twórczości, a także ogromna wdzięczność za jego pracę. To kolejny dowód na to, jak wrażliwym i skromnym człowiekiem jest ten legendarny aktor polski.

Kultowy aktor grywał u takich reżyserów, jak Andrzej Wajda w filmie “Pokolenia”, Jerzy Zarzycki w filmie “Zagubione uczucia”, Jerzy Kawalerowicz w filmie “Matka Joanna od Aniołów”, czy w produkcji “Życie raz jeszcze” reżyserii Janusza Morgensterna.

To też może cię zainteresować: Dobra wiadomość dla rodziców. Można już składać wniosek o wypłatę dodatkowych pieniędzy na dziecko

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Trudna sytuacja jednej z bohaterek „Ślubu od pierwszego wejrzenia”. Agnieszka wciąż nie może doczekać się rozwodu. Nie traci nadziei z jednego powodu