Jak przypomina portal "Pyszności", zachowanie czystości w kuchni jest niezwykle ważne, co dotyczy zarówno blatów, lodówki, czy też zlewu. Warto skorzystać z prostego i skutecznego patentu na wyczyszczenie zlewu. Wszystko, czego potrzebujemy do sprzątania, znajdziemy w domu.

Zlew, ważny sprzęt w kuchni

Zlew pełni w kuchni niezwykle ważną rolę. To tu myjemy naczynia, na których spożywamy później posiłki. Niestety na zlewozmywaku osadza się sporo brudu. Do skutecznego usunięcia zabrudzeń nie musimy wykorzystywać drogich środków chemicznych, wszystko, czego potrzebujemy, znajdziemy w domu.

Zlew najlepiej myć codziennie, co pozwoli nam uniknąć powstania trudnych do usunięcia zabrudzeń, a także zapobiec nadmiernemu nagromadzeniu się groźnych dla naszego zdrowia bakterii.

Czyszczenie zlewu/YouTube @Nasze zdrowie
Czyszczenie zlewu/YouTube @Nasze zdrowie
Czyszczenie zlewu/YouTube @Nasze zdrowie

Ocet, soda i woda

Do czyszczenia można wykorzystać sodę oczyszczoną i ocet. Pierwszym krokiem, jaki musimy zrobić jest pokrycie całej powierzchni zlewu octem, a następnie posypanie go dokładnie sodą oczyszczoną. Całość należy pozostawić na kilka minut, a potem dokładnie wyczyścić zlewozmywak miękką gąbką lub szmatką.

Jeśli akurat nie mamy pod ręką octu, możemy połączyć sodę oczyszczoną ze zwykłą wodą. Wystarczy dodać do sody oczyszczonej kilka kropel wody, mieszając do otrzymania gęstej pasty. Pastę przekładamy na szmatkę lub gąbkę i szorujemy nią powierzchnie zlewu. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu, dobrze jest pozostawić pastę na powierzchni przez kilka minut. Całość spłukujemy.

Czyszczenie zlewu/YouTube @Nasze zdrowie
Czyszczenie zlewu/YouTube @Nasze zdrowie
Czyszczenie zlewu/YouTube @Nasze zdrowie

A wy, jakie macie skuteczne patenty na czyszczenie kuchennego zlewu?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Ibisz szczerze wypowiedział się o swoim trzecim małżeństwie. Ze strony gwiazdora Polsatu padły wartościowe słowa, które zamkną usta krytykom

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jarosław Kaczyński składa ważną deklarację dotyczącą czternastej emerytury. Czy seniorzy będą mieli powody do zadowolenia

O tym się mówi: Danuta Martyniuk mocno pilnuje niesfornego syna w ostatnim czasie. Daniel pojawił się ze swoją mamą i dziewczyną na rodzinnej uroczystości