Oficjalne wakacje właśnie się rozpoczęły. Pogoda dopisuje, więc sezon grillowy także w pełni! Czy Polacy mogą smażyć przysmaki na balkonie? To pytanie nurtuje wszystkie osoby mieszkające w mieście i nieposiadające własnego ogródka. Odpowiadamy zatem na tę ważną kwestię! Koniecznie przeczytaj!

Wraz z zakończeniem roku szkolnego do Polski zawitała fala upałów - można by rzec, że wakacje rozpoczęły się z przytupem i prawdziwe lato trwa. Wraz z ciepłymi dniami Polacy zaczęli masowo wybierać się nad wodę zabierając ze sobą ulubiony wakacyjny element – grill.

Nie da się ukryć, że smażone przekąski smakują fenomenalnie podczas letniego wypoczynku nad jeziorem czy morzem, ale także we własnym ogrodzie. Co zatem zrobić, jeśli mieszkamy w bloku i nie posiadamy ogrodu?

Czy można urządzać grilla na balkonie?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy jest to zgodne z prawem. Przede wszystkim warto sprawdzić to w wewnętrznym regulaminie spółdzielni, bo choć prawnie nie jest to zakazane, tak jednak w owym dokumencie może być taki zapis.

Ponadto, warto także po prostu zapytać sąsiadów, czy unoszące się zapachu i dym nie będzie im przeszkadzał.

Ciekawą alternatywą jest grill elektryczny, którego można uruchomić w domu – nie produkuje dymu, a także jest zdrowszy, gdyż grillowane mięso nie posiada wtedy żadnego osadu (a jak wiadomo, jest on szkodliwy dla zdrowia).