Prezydent Rosji Władimir Putin wypowiadał się na sesji plenarnej 25. Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu 17 czerwca 2022 r.

Władimir Putin zapowiedział Nowy Porządek Świata? NWO przestało już być śmieszną teorią spiskową?

Putin stwierdził, że Rosja nie sprzeciwia się wkroczeniu Ukrainy do UE, gdyż nie jest to blok wojskowy. Na sesji plenarnej forum Putin wspomniał, że wzrost cen surowców i produktów istniał dużo wcześniej przed rosyjską "specjalną operacją wojskową" na Ukrainie, zaznaczając, iż bieżąca sytuacja nie jest związana w żaden sposób z Rosją, ale jest wywołana „wieloma latami nieodpowiedzialnej polityki makroekonomicznej".

Według Putina, pewne kraje zachodnie postrzegają rosyjską procedurę na Ukrainie za „koło ratunkowe pozwalające na obwinianie innych za osobiste niepoprawne kalkulacje”.

Jak możemy sobie przypomnieć, rząd polski również kryzys i inflację wkłada na jedną półkę z konfliktem zbrojnym między Rosją a Ukrainą.

Opowiadając o perspektywie rosyjskiej gospodarki, Putin zakomunikował, że jego kraj nie będzie dążył do samoizolacji i autarkii.

Dodał ponadto, że Europa wkrótce stanie w obliczu degradacji i że obecne elity na kontynencie zostaną zastąpione.

„Obecna niewłaściwa polityka doprowadzi do wzrostu nastrojów nacjonalistycznych i ekstremistycznych w społeczeństwie europejskim” – dodał Władimir Putin, przypominając „w Europie nastąpi głęboka degradacja, obecne elity zostaną zastąpione”.

Następnie oskarżył Unię Europejską o utratę suwerenności politycznej. „Elity UE tańczą do czyjejś melodii, wyrządzając szkody własnej ludności” – zauważył Putin. „Głód w najbiedniejszych krajach będzie ciążył na sumieniu Zachodu i tzw. europejskich demokracji” – dodał.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Kamil Stoch zaskoczył swoich fanów. Razem z żoną wyjechał z Polski. Co się stało

Zerknij: Pewne nagranie z plaży obiegło internet, robiąc furorę. Dziesiątki ubrań i ręczników zabrane turystom. O co chodzi