Każdy szanujący się turysta, który chętnie wybiera się na urlop w miejsca, gdzie jest plaża i możliwość popływania dobrze wie, jak ciężko jest o zajęcie na czas leżaka.

Pracownicy hotelu na Teneryfie rozprawili się z największymi egoistami plażowymi

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Lepsza Iłża (@lepszailza)

Problem ten dotyczy zarówno miejscówek nadmorskich, jak i leżaków znajdujących się przy basenach hotelowych… Ta kwestia jest o tyle kuriozalna i groteskowa, że doczekała się nawet, swoich adaptacji w skeczach kabaretowych.

Chodzi o zjawisko zajmowania leżaków przez turystów o bardzo wczesnych porach, w których nikt jeszcze nie planuje korzystać z plaży lub basenu.

Aby mieć pewność, że o dowolnej porze będzie się miało wolny leżak po przyjściu, wielu turystów stosuje zabieg polegający na zarzuceniu na leżak swoich rzeczy w postaci torby, ubrań lub ręcznika w celu zakomunikowania "ten leżak jest mój".

Jedna z użytkowniczek TikToka Amanda Proctor sfilmowała pracowników hotelu Gran Costa Adeje znajdującego się na Teneryfie, którzy pieczołowicie zbierali z leżaków porzucone tam rzeczy, zostawiając na każdym z nich karteczkę z informacją, gdzie można się zgłosić po ich odebranie.

@mandsandrands #tenerife #pool #sunbedsaving #towelson sunbeds #hotelsecurity #GranHotelCostaAdeje #granhoteltenerife ♬ Unstoppable - Sia

W sekcji komentarzy wielu ludzi poparło działania hotelu. Niestety, często okazuje się, że osoby zajmujące w ten sposób miejsce na leżaku, długo nie przychodzą, aby zacząć z niego korzystać. W ten sposób puste miejscówki stoją całymi godzinami, na czym hotel wiele traci.

Pracownicy dzięki wiralowej publikacji Amandy, postanowili stworzyć własną wersję całej akcji.

@mandsandrands #gfhoteles #granhotelcostaadeje #granhotelcostaadeje #britsonholiday #sun #sunlounger #pool ♬ original sound - Amanda Proctor

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Media obiegła bardzo smutna wiadomość. Odeszła gwiazda programu You Can Dance. Michał Piróg pogrążony w żalu

Zerknij: Gdy w ziemi z truskawkami pojawią się brzydkie robaki, są sposoby na pozbycie się ich. Warto znać najskuteczniejszy