Kreml utrzymuje, że Putin zarabia rocznie 140 000 dolarów. Jego publicznie wykazane aktywa dotyczą mieszkanie o powierzchni ponad 74 metrów kwadratowych, przyczepę oraz trzy samochody.

Jednak według pewnych biegłych może być najzamożniejszym człowiekiem na świecie z aktywami sięgającymi 200 miliardów dolarów. Choć dla każdego jest to niedorzeczna kwota, ta liczba może nie być tak daleko odbiegająca od faktycznego majątku Władimira Putina.

Obnażono prawdę o majątku Władimira Putina. Niewyobrażalna fortuna

Putin często nosi luksusowe zegarki, jakie są rozpowszechniane w sprzedaży detalicznej za wielokrotność jego rzekomego rocznego dochodu. Mówi się, że Putin jest właścicielem pięknej rezydencji o powierzchni 190 000 stóp kwadratowych, która znajduje się na szczycie klifu z widokiem na Morze Czarne.

Ta nadmorska posiadłość jest uważana za najpokaźniejszą prywatną rezydencję w kraju i służy jako jego prywatny pałac uroczo zwany „Wiejska Chata Putina” lub "Dwór nad Morzem Czarnym". Oprócz wszystkich ekstrawaganckich mebli, 40-osobowy personel wydaje rocznie 2 miliony dolarów tylko na utrzymanie krajobrazu posiadłości.

Podczas rekonwalescencji w Niemczech Aleksiej Nawalny i jego zespół uskutecznili także film dokumentalny Pałac Putina: opowieść o największej łapówce na świecie, w której Nawalny daje doskonały obraz tego, jak historycznie skorumpowany i obłudny jest Putin.

Jak donoszą media, rosyjski wódz zbudował prawdopodobnie największy pałac na świecie (w tym kasyno, hala do hokeja na lodzie i rura do pole dancingu).

Kreml zaprzecza, jakoby pałac był własnością Putina, twierdząc, że należy on do bogatego biznesmena. Poza posiadłością nad Morzem Czarnym i 19 innymi domami i 700 samochodami Putin podobno ma kolekcję 58 samolotów i helikopterów, w tym samolot o wartości 716 milionów dolarów o nazwie „Latający Kreml”, który posiada toaletę sporządzoną ze złota.


źródło: YouTube/DW News

O tym się mówi: GIF wydaje pilne ostrzeżenie. Chodzi o lek stosowany przy otępieniu. Wada może świadczyć o fałszerstwie

Zerknij: Książę William zradza całą prawdę. Poszło o księcia Karola