Karol mógł mieć pogmatwane relacje z rodzicami, zwłaszcza z ojcem, dorastając. Ale kiedy sam książę został ojcem, czy zadecydował inaczej wychowywać swojego pierworodnego? Czy naprawdę był „cudownym” rodzicem, jak przedstawiła królowa?

Czy William powieli postępowanie z dziećmi po własnym ojcu?

W 1996 roku, po kilku latach separacji, księżna Diana wyraziła zgodę na „bezsporny rozwód”, jak czytamy w biografii zmarłej księżnej Andrew Mortona. Diana scharakteryzowała ten lutowy dzień jako „najsmutniejszy dzień w jej życiu”.

Nie jest tajemnicą, że więzi księcia Karola z jego synami, księciem Williamem i księciem Harrym, miały swoje wzloty i upadki. Nie zawsze było to bezproblemowe i łatwe, szczególnie po tym, jak Harry zadecydował się wycofać z królewskiego życia.

Chociaż napięcie między Karolem a jego młodszym synem może do tej pory istnieć, jego relacja z najstarszym i przyszłym królem, Williamem, pozostała silna. Nawet zanim rozłamy i kłopoty rodziny królewskiej wyszły na jaw, William zawsze miał do wspomnienia kilku miłych słów o swoim ojcu.

„Ma niesamowitą dyscyplinę osobistą” – stwierdził William w dokumencie. „Więc ma – i w przeszłości mocno mnie to frustrowało – ma rutynę. Jedynym sposobem, aby zmieścić to wszystko, jest oddzielenie rzeczy. Ten mężczyzna nigdy się nie zatrzymuje. Mam na myśli, że kiedy byliśmy dziećmi, było tak torby, torby i torby z pracą, które biuro właśnie mu przysłało. Ledwo mogliśmy dostać się do jego biurka, aby powiedzieć mu dobranoc.

Zapytano Williama także o to, co chciałby przekazać ojcu z okazji urodzin. Przyszły król stwierdził jedynie, że cieszy go fakt, że jego ojciec skończył 70 lat. Dodał, że gdyby jego tatę zapytać o to, czy jego praca dobiegła już końca, odpowiedź byłaby negatywna.

O tym się mówi: Kreml przemeblowuje Ukrainę. Na Forum Ekonomicznym przedstawiono nowe plany

Zerknij: Jasnowidzka Aida radzi jak poradzić sobie w trudnym czasie. Chodzi o czerwiec 2022