W odwecie za brutalną wojnę Moskwy na Ukrainie Stany Zjednoczone oświadczyły w sobotę, że zamierzają bojkotować reprezentacyjne rosyjskie forum inwestycyjne w Petersburgu.

Kreml zaprezentował własny podział Ukrainy

Odnosząc się do Twittera, przedstawiciel Departamentu Stanu USA Ned Price zagwarantował, że rząd USA nie weźmie udziału w Rosyjskim Forum Ekonomicznym „w żadnej formie”. Co więcej, przyzwał także wszystkie internacjonalne firmy i rządy partnerskie do dołączenia się do tego ruchu w celu wysłania jasnego komunikatu, że „nie ma normalnych interesów” z Rosją.

Ekspansja inwestycji i dochodów Moskwy ma znaczenie po tym, jak zachodnie sankcje na jej eksport i import uderzyły w rosyjską gospodarkę. Tymczasem okazuje się, że Władimir Putin ani myśli zrezygnować ze swoich planów podboju Ukrainy. W związku z tym, według doniesień Super Expressu, rosyjski włodarz umyślił sobie podział Ukrainy na tak zwane dystrykty - Zachodni Obwód Terytorialny, Centralny Obwód Terytorialny, a obwód zaporoski, doniecki i ługański chce złączyć w jedną całość.

O tym się mówi: Jasnowidzka Aida radzi jak poradzić sobie w trudnym czasie. Chodzi o czerwiec 2022

Zerknij: Na jaw wyszła tajemnica Łukasza Schreibera z PiS. Żona polityka przerwała milczenie