Jak donosi Wirtualna Polska, apteki wycofują z obiegu lek Sermion z nicergolinum, gdyż umieszczona na opakowaniu data ważności nie pokrywa się z datą wpisaną do Krajowego Systemu Weryfikacji Leków.

Lek na demencję wycofany z aptek

Bardzo istotną informacją jest to, że farmaceutyk ten służy podczas terapii związanej z otępieniem.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny został poinformowany przez podmiot odpowiedzialny Upjohn EESV, że jedna z serii pastylek na otępienie została opakowana w kartoniki, na których wpisano nieprawidłowo datę przydatności do spożycia.

Termin zawarty w kodzie 2D nie jest kompatybilny z terminem ważności wprowadzonym do Krajowego Systemu Weryfikacji Leków. Dlatego też ta konkretna seria specyfiku nie może spełnić wymaganych warunków dopuszczających do obiegu, gdyż identyfikacja leczniczego produktu jest utrudniona lub uniemożliwia na.

W związku z tym, że przedmiotowa seria produktu leczniczego nie odpowiada ustalonym wymaganiom jakościowym, Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu jej z obrotu na terenie całego kraju
- widnieje w komunikacie.

Według informacji umieszczonej na oficjalnej stronie rządowej, demencja to utrata funkcji poznawczych — myślenia, zapamiętywania i rozumowania — do takiego stopnia, że ​​zakłóca codzienne życie i czynności danej osoby. Niektóre osoby z demencją nie mogą kontrolować swoich emocji, a ich osobowość może się zmienić.

Demencja ma różne nasilenie, od najłagodniejszego etapu, kiedy dopiero zaczyna wpływać na funkcjonowanie osoby, do najcięższego, kiedy to osoba musi całkowicie polegać na innych w zakresie podstawowych czynności życiowych.

O tym się mówi: Książę William zradza całą prawdę. Poszło o księcia Karola

Zerknij tutaj: