Pszczoły i osy nie znoszą tych zapachów. Wystarczy postarać się by były w naszym otoczeniu, a owady będą trzymały się z dala.

O tym, jak pszczoły i osy są pożyteczne nie trzeba nikomu wspominać. Niestety nie zawsze ich obecność idzie w parze z naszym. Zdarza się, że bywają uciążliwa a nawet niebezpieczne. Należy więc zapewnić im osoba przestrzeń, w której będą mogły normalnie funkcjonować nie przeszkadzając przy tym ludziom. Na szczęście jest kilka nieszkodliwych dla żadnej ze stron metod.

Sposobów na pozbycie się owadów z naszego otoczenia jest mnóstwo. Nie wszystkie jednak są ekologiczne i bezpieczne dla każdej ze stron. Na szczęście są takie sposoby, które pozwalają zadowolić wszystkich. Mowa tutaj o tych ekologicznych.

Najbardziej odstraszające dla os i pszczół są zapachy. Okazuje się, że istnieją takie rośliny, które skutecznie odstraszają owady. Jednym ze sposobów jest postawienie w swojej bliskiej obecności przekrojonej cytryny, do której wciśniemy kilka goździków. Świetnym sposobem jest także olejek eukaliptusowy. Można również posadzić miętę w doniczkach i postawić je między innymi na tarasie.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Papież Franciszek planuje spotkanie z Patriarchą Cyrylem I. Jego słowa o sytuacji na Ukrainie znów wywołały fale oburzenia

Jak informował portal „życie.news”: Krzysztof Prusik w poruszających słowach wspomina swojego mentora Witolda Paszta. "Będę się starał iść z twoim imieniem na ustach"

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Joanna Opozda i Antoni Królikowski mogą napotkać spore problemy starając się o unieważnienie małżeństwa. Ekspert tłumaczy jakie są tego powody

Sprawdź również ten artykuł: Kamil Sipowicz ujawnia co Kora przeżyła w ośrodku w Jordanowie. Potwierdza to doniesienia o skandalicznym traktowaniu wychowanków przez zakonnice