Nawet najbardziej zagorzali katolicy, którzy mają już w swoim zwyczaju praktykowanie wiary, mogą stwierdzić, że w ostatnich latach stan duchowieństwa i zachowanie księży pozostawia wiele do życzenia, a prawo kanoniczne dalece odbiega od twierdzenia, że jest ono stworzone dla wiernych.

Gdy chcemy przyjąć sakrament święty, mogą powstać problemy

Wielu ludzi mogłoby przytoczyć własną historię związaną z przyjmowaniem różnych sakramentów, jakich wymaga kościół katolicki i z ogromem problemów i poniżenia, jakie się z tym wszystkim wiążą.

Wielu może zastanawiać się, czy dziecko w wieku komunijnym potrafi godnie przeżywać fakt przyjęcia do życia Pana Jezusa podczas gdy jawnie podważa się zdolność do decydowania o sobie człowiekowi w wieku 14 lat, który chcąc przyjąć chrzest, musi przyjść za zgodą i w towarzystwie rodzica lub opiekuna prawnego.

Akty urodzenia, chrztu i inne, oraz świadectwo szkolne?

Z zawarciem związku małżeńskiego przed Bogiem też nie jest różowo, gdyż duchowni wymagają spełnienia szeregu warunków i dostarczenia wielu dokumentów, aby możliwość wzięcia ślubu kościelnego była rozważana przez księdza.

Wielokrotnie bywa tak, że jedna ze stron nie jest w stanie zdobyć wymaganych dokumentów z powodu różnych życiowych zawirowań, co nie interesuje wielu biurokratycznie nastawionych duchownych.

Jak donosi Gazeta pl, jeden z księży zażyczył sobie, aby dostarczyć z całym plikiem wymaganych dokumentów także kopię ostatniego świadectwa szkolnego zawierającego ocenę z lekcji religii.

Pani Magda chcąca wstąpić w związek małżeński przed ołtarzem jest oburzona - Byłam zdziwiona, kiedy zobaczyłam podpunkt z kopią ostatniego świadectwa szkolnego, na którym widnieje ocena z religii - przyznała przyszła panna młoda.

O tym się mówi: Donald Tusk opublikował zaskakujący film. O czym debatował z Jarosławem Kaczyńskim po 15 latach

Zerknij: Na jaw wyszła tajemnica Łukasza Schreibera z PiS. Żona polityka przerwała milczenie