W naszym kraju z każdym rokiem przybywa coraz więcej rozwodników. Pary rozstają się z różnych powodów takich jak sprawy finansowe, zdrady, nałogi itp.

Portal „o2” poinformował, że jeden ze znanych duchownych przeanalizował najczęstsze przyczyny tego stanu rzeczy.

Rozwody w Polsce

O. Adam Szustak na swoim kanale YouTube „Langusta na palmie” poruszył ostatnio temat rozpadu związków małżeńskich. Dominikanin często ma styczność z parami, które przechodzą trudności i twierdzą, że ich miłość się skończyła, albo relacje się znacznie pogorszyły.

Dominikanin ma gotową diagnozę odnośnie prawdziwej przyczyny. Chodzi tu przede wszystkim, że miłość między dwojgiem osób i pragnienie bycia razem nie jest jednoznaczne ze stworzeniem związku.

„Związek polega na tym, że dwie osoby uczą się nawzajem tego, jak spełnić swoje pragnienia, oczekiwania i potrzeby” – tłumaczy duchowny.

Para musi się dobrze poznać, skutecznie komunikować i rozpoznawać swoje potrzeby, a przede wszystkim zbudować nierozerwalną więź i być prawdziwymi przyjaciółmi.

W małżeństwach, które się szybko rozpadają brakuje właśnie takiej silnej relacji mogącej prztrwać problemy i życiowe zawirowania.

Zgadzacie się?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Papież Franciszek planuje spotkanie z Patriarchą Cyrylem I. Jego słowa o sytuacji na Ukrainie znów wywołały fale oburzenia

Jak informował portal „życie.news”: Krzysztof Prusik w poruszających słowach wspomina swojego mentora Witolda Paszta. "Będę się starał iść z twoim imieniem na ustach"

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Joanna Opozda i Antoni Królikowski mogą napotkać spore problemy starając się o unieważnienie małżeństwa. Ekspert tłumaczy jakie są tego powody

Sprawdź również ten artykuł: Kamil Sipowicz ujawnia co Kora przeżyła w ośrodku w Jordanowie. Potwierdza to doniesienia o skandalicznym traktowaniu wychowanków przez zakonnice