Jak podaje portal "Pomponik", Piotr Kraśno mógł pochwalić się sporym zainteresowaniem ze strony "Wiadomośc", kóre przygotowały specjalny materiał dedykowany dziennikarzowi. Jak mogliśmy usłyszeć Kraśko miał "aż cztery lata nie płacił podatków". Danuta Holecka odczytała co prawda część oświadczenia wydanego przez Kraśkę, ale pominęł sporą część, w której mowa była o TVP.

Zaskakujące doniesienia na temat Piotra Kraśki

W piątek media obiegły informacja o tym, że Piotr Kraśko nie złożył w odpowiednim terminie swoich oświadczeń majątkowych. Mowa była o okresie od 2012 do 2015 roku. TVP postanowiło pochylić się nad sprawą i stwierdziło, że w tym czasie działalność gospodarcza przyniosła dziennikarzowi 3 miliony złotych, a praca w telewizji kolejne 700 tysięcy.

Piotr Kraśko kilka godzin po doniesieniach medialnych wydał w sprawie specjalne oświadczenie. Zaznaczył w nim, że wszystko zostało wyjaśnione w Urzędzie Skarbowym już 5 lat temu. Dodał, że ma nadzieję, że TVP postara się z równie dużą gorliwością zająć się kwestiami podatkowymi dotyczącymi najważniejszych osób w państwie.

"Chyba, że w odniesieniu do obywatela tajemnica skarbowa nie istnieje, a w odniesieniu do rządzących jak najbardziej" - napisał w swoim oświadczeniu Piotr Kraśko.

TVP grilluje Piotra Kraśko

Piotrowi Kraśko poświęcono specjalny materiał w "Wiadomościach". Widzowie mogli przeczytać na pasku informację, że dziennikarz "zarabiał miliony i nie płacił podatku". Holecka co prawda zaznaczyła, że sprawa dotyczy sytuacja sprzed kilku lat i dziennikarz wszystkie zaległe należności uregulował, to zrobił to dopiero w momencie, gdy wszystko wykryli urzędnicy skarbówki.

Nie omieszkano również wspomnieć, że w dniu 8 czerwca do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko dziennikarzowi.

Danuta Holecka/YouTube @Mateusz1668
Danuta Holecka/YouTube @Mateusz1668
Danuta Holecka/YouTube @Mateusz1668

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Łukasz Szumowski wspomina swoje ministerium. Padły bardzo szczere słowa. Co takiego powiedział były minister zdrowia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Enrique Iglesias zrobił show. To zaskoczyło Polaków. Jego koncert okazał się prawdziwym pokazem energii scenicznej

O tym się mówi: Władimir Putin „potrzebował pilnej pomocy medycznej” po tajemniczym osłabnięciu. Kremlowski informator ujawnia