Jak podaje portal "Super Express", Włodzimierz Lubański jest uznawany za legendę polskiego futbolu. Niestety na drodze do ogromnej sławy, stanęła mu groźna kontuzja. Były piłkarz w rozmowie z tabloidem opowiedział o kontuzji, która wykluczyła go z gry, o ofercie jaką otrzymał z Realu Madryt, a także o tym, jak czuje się teraz.

Włodzimierz Lubański opowiada, jak wygląda teraz jego życie

Obecnie Włodzimierz Lubański mieszka w miejscowości Lokern (Belgia). W rozmowie z "Super Expressem" były piłkarz przyznał, że żyje mu się tutaj bardzo dobrze i jest tu szczęśliwy, podobnie jak jego bliscy. Po kontuzji, jakiej doznał w reprezentacji, skłoniła go do poszukania dla siebie nowego miejsca.

Tak trafił do drużyny Sportingu Lokeren. Przyznał, że choć początkowo zespół był raczej przeciętny, to z czasem udało się im wypracować pozycję. Lubański wspomina, że jego ekipie udało się pokonać nawet Barcelonę.

Okazuje się, że na sportowej emeryturze Lubański rozwija swoje inne pasje. Jedną z nich jest malarstwo XIX i XX-wieczne, a także wina. Zdradził, że jego kolekcja win liczy obecnie około 500 butelek.

Znów dają o sobie znać dawne problemy

Włodzimierz Lubański przyznał, że od roku znów zaczęły dawać o sobie znać problemy zdrowotne związane z kontuzją, jakiej nabawił się w czasie gry. Dodał, że zmaga się obecnie z poważnymi bólami bioder i musi przemyśleć kwestie poddania się operacji.

"Nikt z nas nie wiedział, że na stare lata zapłaci się za karierę bólami i tym, że nie można się normalnie ruszać" - powiedział były reprezentant Polski w piłce nożnej. Wspomniał również o kontuzji, jakiej nabawił się w meczu z Anglią. Doszło wówczas u niego do zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie.

Lubański zdradził również, że mógł grać w Realu Madryt, choć zgody na jego transfer nie wyraziły władze KC PZPR. Przyznał, że wciąż czuje wściekłość w związku z tym faktem i czasem zastanawia się, jak mogło potoczyć się jego życie.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Maja Hyży czeka na porod czwartego dziecka. Wybrała kontrowersyjne imię

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W czerwcu czeka nas jedna niedziela handlowa. Czy przypada ona 12 czerwca

O tym się mówi: Władimir Putin „potrzebował pilnej pomocy medycznej” po tajemniczym osłabnięciu. Kremlowski informator ujawnia