Jak podaje portal "Lelum", Hanna Lis związana była z różnymi stacjami, jednak to w TVP rozpoczęła się jej kariera. Dziennikarka prowadziła "Telexpress", "Wiadomości" oraz "Panoramę". Po latach zdecydowała się ujawnić, na jakie zarobki mogła liczyć u publicznego nadawcy na początku swojej pracy.

Hanna Lis i TVP

Hanna Lis w trakcie swojej aktywności zawodowej kilkukrotnie współpracowała z publucznym nadawcą. Jej przygoda ze stacją zaczęła na początku lat 90. ubiegłego wieku. W 1993 roku została prowadzącą "Telexpress". W 2004 roku zdecydowała się przejść do Polsatu, z którego odeszła zaledwie po trzech latach.

Wszystko po tym, jak ze stacji został usunięty jej ówczesny partner Tomasz Lis. Wróciła do TVP, jednak w 2016 roku doszło do jej zwolnienia. Wtedy podjęła decyzję o rezygnacji z pracy, jako publicystka i dziennikarka informacyjna. Po latach zdecydowała się szczerze opowiedzieć o tym, ile zarabiała w TVP.

Dziennikarka nie ukrywa, że zawsze mocno uwierały ją dysproporcje pomiędzy zarobkami kobiet i meżczyzn. Przyznała, że kiedy pracowała w newsroomie, kobiety były rozliczane w inny sposób niż mężczyźni i to niezależnie od tego, czy wykonywały swoją pracę lepiej, czy gorzej. Stwierdziła, że wydawca wychodził z założenia, że mężczyźni muszą zarobić więcej, bo utrzymują rodziny.

Wysokość swoich zarobków z początku kariery, Hanna Lis określiła słowami "tyle, co nic". Dodała, że nigdy nie dostała w TVP umowy o pracę - nigdy nie była zatrudniona tam na etacie. Teraz stanowczo podkreśla, że zarobki u publicznego nadawcy nie powalały na kolana.

Spodziewaliście się tego?

To też może cię zainteresować: W jednym z polskich miejscowości doszło do wyjątkowego zjawiska atmosferycznego. Mogło być naprawdę niebezpiecznie. Zdjęcie obiegło media

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wywiad z Ołeną Zełenską nagle przerwano. Na twarzy ukraińskiej pierwszej damy dało się dostrzec wyraźny niepokój. Co się dokładnie wydarzyło

O tym się mówi: Rodzinna narada w sprawie spadku po św. pamięci Krzysztofie Pachuckim. Czy Bogusia wszystko odziedziczy