Marta Manowska nalezy do osob, ktore sa bardzo empatyczne. Dziennikarka chętnie nawiązuje bliskie relacje z uczestnikami show, którego jest twarzą. Marta Manowska nierzadko bywa zapraszana na ważne uroczystości, które mają miejsce już po programie. Jej relacje z bohaterami są szczere a sama dziennikarka stara się je mocno pielęgnować.

Marta Manowska często jest gościem ślubów między uczestnikami. To właśnie na jej oczach wzrastały relacje, które następnie przerodziły się w związki małżeńskie. Dziennikarka była między innymi gościem na ślubie Krzysztofa i Bogusi.

Media niedawno obiegła wstrząsająca informacja o samobójczej śmierci uczestnika programu „Rolnik szuka żony”. Marta Manowska postanowił uczcić pamięć zmarłego Krzysztofa.

Jak podaje „Super Expressu” mężczyzna popełnił samobójstwo, konkretnie do zgonu doszło przez powieszenie. Krzysztof odebral sobie zycie 2 czerwca. Krzysztof chorował na depresję. Pozostawił świeżo poślubioną Bogusię. Kobieta nie zdołała uratować ukochanego. Choroba była silniejsza.