Lwia część roślin zniechęcających owady robi to dzięki własnym naturalnym zapachom, które odstraszają irytujące komary i wprowadzają wspaniałe zapachy do całego ogrodu. Jeśli nie chcesz oblewać siebie ani swojego ogrodu sztucznymi opryskiwaczami na owady, możesz uprawiać niektóre z tych roślin, aby naturalnie zniechęcić komary.

Lawenda

Czy zauważyłeś, że owady, a nawet króliki i inne zwierzęta nigdy nie zdziesiątkowały Twojej lawendy? Wynika to z jej zachwycającego zapachu, który pochodzi z olejków eterycznych znajdujących się na liściach rośliny. Twierdzi się nawet, że olejek lawendowy utrudnia komarom poszukiwanie ofiary.

Kocimiętka

Kocimiętka kwitnie prawie wszędzie. Pochodzi z rodziny miętowych i rośnie licznie zarówno jako roślina handlowa, jak i zielsko. Jest bardzo łatwa w utrzymaniu i może nawet zacząć atakować inne obszary Twojego ogrodu. Jeśli jednak chcesz odejść od podstępnej natury tej rośliny, są one niesamowitymi środkami odstraszającymi komary.

Rozmaryn

Innym wspaniałym środkiem odstręczającym komary jest rozmaryn. To zioło, które wielu z nas dobrze zna, a ich drzewny aromat jest dokładnie tym, co powstrzymuje komary, a także ćmy kapuściane.

O tym się mówi: Ważna wiadomość dotycząca zmian w regulacjach zasad pochówków. To może zaskoczyć wielu Polaków

Zerknij też tutaj: Nowy przedmiot w szkole budzi ogromne kontrowersje. Ujawniona treść podręcznika budzi wątpliwości. Mowa m.in. o gender, ateizmie oraz reparacjach