Najnowsze informacje dotyczące jednej z najbardziej rozpoznawalnych twarzy świata. Znanej kobiety nie ma już pośród nas... Ann Turner Cook znał każdy, choć może nie wszyscy mają tego świadomość - kim jest wspomniana kobieta?

Wiele firm i znanych marek na świecie skrywa pewne tajemnice, których nie do końca wszyscy jesteśmy świadomi, a okazują się prawdą dopiero po latach. Jedną z takich firm jest Gerber, a dokładnie identyfikacja wizualna przedsiębiorstwa.

Produkty marki Gerber zna praktycznie każdy - smaczne posiłki czy przekąski dla dzieci, które zamknięte są w szklanych słoikach, a na sobie mają portret uroczego dziecka to widok, który na co dzień mijamy w każdym sklepie spożywczym.

Choć wydawać by się mogło, że to tylko ilustracja, dziecko z opakowań Gerbera to w rzeczywistości portret prawdziwego człowieka!

“Dziecka Gerbera” nie ma już pośród nas

Ann Turner Cook to mieszkanka USA, której portret w wieku 5 miesięcy został namalowana węglem przez sąsiadkę oraz wysłany na konkurs Gerbera. Praca ta otrzymała pierwsze miejsce i od 1931 roku twarz dziecka stała się znakiem towarowym.

Niestety, Ann Turner Cook zmarła 4 czerwca 2022 roku w wieku 95 lat.

- Wiele lat przed tym, gdy została niezwykłą matką, nauczycielką i pisarką, jej uśmiech i wielka ciekawość podbiły serca ludzi na całym świecie i będą trwały jako symbol dla wszystkich dzieci. - brzmi wpis w mediach społecznościowych marki Gerber.


JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: SAM JEJ WIDOK NA NIEBIE WYWOŁUJE WIELKĄ GROZĘ. W ŚRODĘ POJAWIŁA SIĘ NAD POLSKĄ. CZYM JEST SUPERKOMÓRKA BURZOWA I JAK POWSTAJE? EKSPERCI ODPOWIADAJĄ