Bardzo ważne informacje dla wszystkich osób pracujących, zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Chodzi o dni wolne od pracy, warto o tym wiedzieć na przyszłość! Koniecznie przeczytaj!

Nie da się ukryć, że wielkimi krokami zbliżają się najbardziej wyczekiwane miesiące letnie, a wraz z nimi wakacje oraz liczne wyjazdy zagraniczne, ale także krajowe. Wiele osób z wyprzedzeniem rezerwuje sobie miejsca w hotelach, a także informuje o planowanym urlopie.

Nie każdy jednak posiada wiedzę, ile dni wolnych tak naprawdę mu przysługuje.

To musisz wiedzieć o urlopach!

Każdej osobie pracującej, zatrudnionej na umowę o pracę na pełnym etacie przysługuje 20 lub 26 dni urlopu w ciągu roku. 20 dni to podstawa dla każdego, powiększona o 6 dni liczba zaś dotyczy osób z odpowiednim wykształceniem lub stażem pracy.

Ponadto, każdemu przysługuje tak zwany urlop okolicznościowy związany z ważnymi wydarzeniami rodzinnymi, takimi jak na przykład ślub, pogrzeb, narodziny dziecka, opieka nad dzieckiem – taki urlop wynosi od 1 do 2 dni.

Możemy także wziąć urlop na żądanie, jeżeli wypadnie nam coś ważnego - nie musimy wówczas podawać pracodawcy konkretnej przyczyny.

Urlop / screen ytJAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: SAM JEJ WIDOK NA NIEBIE WYWOŁUJE WIELKĄ GROZĘ. W ŚRODĘ POJAWIŁA SIĘ NAD POLSKĄ. CZYM JEST SUPERKOMÓRKA BURZOWA I JAK POWSTAJE? EKSPERCI ODPOWIADAJĄ