Jest to postać szczególnie tajemnicza w kontekście krążących w Internecie informacji na temat pochodzenia i prawdziwego nazwiska przodków byłego prezydenta Polski. Nie da się ukryć, że rodzinna historia opisana przez polityka jest wręcz niesamowita i nadaje się na ekranizację.

Bronisław Komorowski kończy siedemdziesiąt lat

Bronisław Maria Komorowski według Wikipedii urodził się 4 czerwca 1952 w Obornikach Śląskich). Jest politykiem i historykiem. Piastował urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2010–2015.

W czasie PRL działał jako opozycjonista demokratyczny, między 1990–1991 a 1992–1993 rokiem był wiceministrem obrony narodowej, a w latach 1991–2010 piastował urząd poła na Sejm I, II, III, IV, V i VI kadencji.

W latach 2000–2001 był ministrem obrony narodowej, a potem wicemarszałkiem Sejmu V kadencji, by w 2007 został marszałkiem Sejmu VI kadencji.

W związku ze śmiercią ówczesnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010, będąc Marszałkiem Sejmu, na podstawie art. 131 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 1997, trzy miesiące pełnił funkcję prezydenta RP.

Wielu Polaków z pewnością chciałoby osobiście złożyć prezydentowi urodzinowe życzenia osobiście. Czego można mu życzyć?

O tym się mówi: Majątki senatora PiS i marszałka Senatu. Czy panowie Karczewski i Grodzki odczuwają finansowe skutki swych decyzji politycznych

Zerknij też tutaj: Mateusz Morawiecki obiecuje zatrzymanie putinflacji. Mają pomóc pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. Premier skomentował osiągnięcie kompromisu z KE

Nie przegap: Aleksandra Żebrowska pokazuje pokaźny brzuszek w mediach społecznościowych. Żona aktora wkrótce zostanie mamą po raz czwarty. Zdjęcia robią wrażenie