Po długich miesiącach w końcu polskiemu rządowi udało się odnieść sukces i spełnić warunki Komisji Europejskiej i Polska otrzyma środki w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

Portal „Super Express” poinformował, że Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej z udziałem Andrzeja Dudy i Ursuli von der Leyen zapowiedział walkę z panującym kryzysem.

„Putinflacja, czyli inflacja wywołana przez Władimira Putina, będzie mogła być przezwyciężona dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy” - obiecał premier.

W dalszej części podziękował prezydentowi za jego inicjatywę przy nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, która umożliwiła wypracowanie kompromisu z KE.

Konferencja prasowa A. Dudy, M. Morawieckiego, U. von der Leyen / YouTube: Janusz Jaskółka
Konferencja prasowa A. Dudy, M. Morawieckiego, U. von der Leyen / YouTube: Janusz Jaskółka

Program jest ważny dla Polski by mogła podkręcić swoją konkurencyjność oraz pomóc Europie w uzależnieniu się od rosyjskich surowców.

Mateusz Morawiecki wspomniał też, że nasza gospodarka jest nadal jedną z tych w najlepszej sytuacji co potwierdzają twarde dane nawet w obecnej sytuacji wojny na linii Rosja i Ukraina.

Polski premier pochwalił też Komisję Europejską i podziękował jej przewodniczącej nazywając ją „przyjacielem” i mówiąc o solidarności, która pozwoli przezwyciężyć ten i następne kryzysy.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Wizyta na stacji benzynowej jest zmorą milionów Polaków! Wkrótce ceny paliw mają drastycznie wzrosnąć. Jest zaskakujące potwierdzenie doniesień mediów

Jak informował portal „życie.news”: Krzysztof Jackowski z niezwykle mroczną przepowiednią. Jasnowidz zapowiedział, co stanie się w światowej polityce. To ma być decydujący dla świata rok

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Joanna Opozda wręcz rozkwita po ciąży! Aktorka wygląda jak z okładki modowego żurnala. Nowy rozdział w życiu zdecydowanie jej służy. Wygląda bosko

Sprawdź również ten artykuł: W Wielkiej Brytanii rozpoczęło się długo wyczekiwane święto poświęcone królowej Elżbiecie II. To wyjątkowe dni dla całego narodu, monarchini i jej rodziny