Święto Ciała i Krwi Chrystusa jest jednym z ruchomych świąt, przypadających w 11 dniu po Zielonych Świątkach. Powszechnie znane jako Boże Ciało stanowi liturgiczne święto, które służy wyrażeniu wdzięczności za obecność Jezusa tutaj na Ziemi.

Nadchodzi czas wyrażania wdzięczności Jezusowi za przybycie na Ziemię

Według piśmiennictwa Boże Ciało przedłuża Wielki Czwartek będący pamiątką ustanowienia Eucharystii. Jest to o tyle szczególny czas, gdyż nadchodzi po 60 dniach od Wielkanocy, a także po 10 dniach od Zesłania Ducha Świętego.

Wiele osób często zastanawia się, kiedy w danym roku obchodzi się święto Bożego Ciała, podobnie jak analizy potrzebuje Wielkanoc, gdyż też jest świętem ruchomym. Ludzie wówczas chcą zaplanować sobie dni wolne od pracy, aby mieć ich w jednym ciągu jak najwięcej.

To służy różnym wyjazdom i rodzinnym spotkaniem, albo zwyczajnie odpoczynkowi. Jak donosi Goniec, dzień Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w 2022 roku obchodzony będzie 16 czerwca w czwartek.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @swpawelwkatowicach

Jak wielu pamięta, rok temu Boże Ciało obchodziliśmy 3 czerwca. Według ustawy jest to dzień wolny od pracy, co gwarantować powinno dodatkowy dzień wolny w tygodniu.

O tym się mówi: Zaskakujące wieści od Karola Strasburgera. Będzie wielki rozwód. O co chodzi

Zerknij tutaj: Polska liderem listy państw negatywnie nastawionych do Rosji. Kto jeszcze negatywnie odbiera Władimira Putina, a kto sprzyja jego krajowi

O tym pisaliśmy ostatnio: Mateusz Morawiecki obiecuje zatrzymanie putinflacji. Mają pomóc pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. Premier skomentował osiągnięcie kompromisu z KE