Jak podaje portal "O2", pomimo wojny na Ukrainie, wiele krajów na świecie nie zmieniło swojego zdania na temat Federacji Rosyjskiej. Pozytywnie kraj zarządzany przez Władimira Putina postrzegają przedstawiciele krajów azjatyckich. Znacznie gorsze oceny Rosja zbiera w części krajów Europy. Poznajcie szczegóły badania postrzegania demokracji Democracy Perception Index.

Jak postrzegana jest Rosja?

Badanie przeprowadzone zostało na grupie 50 tysięcy osób z 52 krajów znajdujących się w Europie, Azji, Ameryce Łacińskiej oraz w Stanach Zjednoczonych. Ankieta odbywała się już po tym, jak Rosjanie dokonali zbrojnej agresji na Ukrainę i co oczywiste, duży nacisk położono na to, jak postrzegany jest kraj zarządzany przez Władimira Putina na świecie.

Władimir Putin/YouTube @naTemat.pl
Władimir Putin/YouTube @naTemat.pl
Władimir Putin/YouTube @naTemat.pl

Wyniki badania wskazują na duży rozdźwięk pomiędzy tym, jak Federacja Rosyjska postrzegana jest w krajach szeroko pojętego Zachodu a państwami Azji. Ponad połowa Europejczyków przyznała w badaniu, że po rozpętaniu wojny przez Rosjan, należy zerwać z nimi wszelkie stosunki gospodarcze.

W państwach znajdujących się na kontynencie azjatyckim dominowały skrajnie odmienne opinie. W Ameryce Łacińskiej opinie rozkładały się praktycznie po połowie. Wśród krajów, które uznały, że wojna nie powinna wpływać na zerwanie stosunków gospodarczych z Rosją, znalazły się między innymi: Grecja, Węgry, Egipt, Izrael, Meksyk, czy Arabia Saudyjska.

Odmiennego zdania było 31 krajów, z czego aż 20 leży na kontynencie europejskim. Krajem, który wyraził najbardziej negatywną opinię na temat Rosji była Polska. Aż 87. respondentów z nasego kraju wyraziło negatywną opinię na temat Rosjan. Druga była zaatakowana przez Rosją Ukraina (80 proc.), a trzecie Portugalia (79 proc.).

W Indiach 36 proc. badanych pozytywnie odbiera Rosję, w Indonezji 14 proc. a w Arabii Saudyjskiej 11 proc. ankietowanych.

Zaskoczyły was wyniki badania?

To też może cię zainteresować: Rosjanie zagłosowali w wyborach Miss Krymu 2022. Ukraińcy nie kryją oburzenia organizacją konkursu i wyborem zwyciężczyni. Czy to naprawdę piękność

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Fani zawiedzeni postawą Filipa Chajzera. Ujawniono nowe szczegóły jego rozstania z partnerką. Czy szykuje się większy skandal niż u Królikowskiego

O tym się mówi: Ryszard Terlecki zdobył się na szczere wyznanie dotyczące Kory. "Była ważną kobietą w moim życiu"