Funkcjonuje proste rozwiązanie, aby udaremnić robakom i nie tylko wejście przez okno, a prawdopodobnie masz już ich trochę w szafce kuchennej.

Odstrasz owady, zwłaszcza pająki, przed wejściem do domu białym octem

Wszystko, co trzeba zrobić, to połączyć wodę z octem w butelce ze spryskiwaczem i spryskać krawędzie okien, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz (o ile to możliwe).

Jak wyjaśnia Natural Living Ideas : „Ponieważ ocet zawiera kwas octowy, który im szkodzi, użycie rozcieńczonego roztworu octu pomoże ci bezpiecznie i skutecznie odeprzeć ośmionożne stworzenia”.

Ewentualnie, jeśli nie masz octu, kilka kropel mięty w sprayu z wodą da ten sam efekt. Wymieszaj 50/50 roztwór wody i białego octu i spryskaj wokół ramy okna. Zrób to w pomieszczeniu, a także na zewnątrz. Jeśli nie posiadasz w domu butelki octu, rzeczywiście powinieneś ją kupić, ponieważ ma około miliarda zastosowań, w tym odstraszanie pająków.

Chociaż chemiczne środki zniechęcające owady są uważane za bezpieczne dla ludzi, naturalne możliwości zyskują na renomę.

Chociaż badania wskazują, że wiele naturalnych składników może skutecznie odstraszać owady, konieczne są dalsze badania. Jeśli usiłujesz zrobić domowy spray na owady, upewnij się, że wiesz o bezpieczeństwie komponentów, których używasz. Nawet naturalne składniki mogą być niebezpieczne w pewnych sytuacjach.

O tym się mówi: Smutne wieści płyną od Ani z “Sanatorium miłości”. Czy decyzja o życiu z Piotrem była pochopna

Zerknij też tutaj: Polska liderem listy państw negatywnie nastawionych do Rosji. Kto jeszcze negatywnie odbiera Władimira Putina, a kto sprzyja jego krajowi