Wypróbuj te naturalne sposoby na pozbycie się mrówek z podwórka i domu. Są bezpieczniejsze dla Ciebie, Twojej rodziny, Twoich zwierząt i środowiska.

Gdy zależy nam na zachowaniu bezpieczeństwa, nie chcemy stosować toksycznych zasypek lub płynów. Jak zatem sobie poradzić?

Nie wszystkie polecane przez nas substancje pochodzą bezpośrednio z natury, ale wszystkie są znacznie bezpieczniejsze niż chemiczne środki owadobójcze i nie przyczyniają się do zanieczyszczenia wody. Te metody powinny działać na najczęstszych gatunkach mrówek, które atakują trawniki i domy. Przenoszą w dogodne miejsca mszyce, aby je dokarmić naszymi roślinkami i pożywiać się ich spadzią.

Soda oczyszczona lub puder dla niemowląt

Soda oczyszczona i puder dla niemowląt duszą mrówki, zatykając ich przetchlinki, czyli pory w egzoszkielecie, którymi muszą oddychać. Po spożyciu soda oczyszczona wywoła reakcję chemiczną wewnątrz mrówki, która ją zabije.

Ziemia okrzemkowa

Ziemia okrzemkowa (DE) składa się z maleńkich skamieniałości pozostawionych przez mikroskopijne organizmy zwane okrzemkami. Te skamieniałości są zbyt małe, by zaszkodzić ludziom, ale są zabójcze dla mrówek. Cząsteczki DE przecinają egzoszkielety mrówek, które odwadniają je i ostatecznie zabijają.

Wrząca woda

Wrząca woda pali mrówki i zabija je w kontakcie. Niszczy również wnętrze gniazda, więc wszelkie mrówki, które przeżyją, prawdopodobnie przeniosą się w nowe miejsce.

Wraz z mrówkami często pojawiają się również mszyce, które mają skutecznego naturalnego wroga w postaci biedronki. Zwabimy biedronki wywieszając w pożądanym miejscu - na gałązce, płocie - wstążki w jaskrawym żółtym kolorze tak, aby były mocno widoczne.

O tym się mówi: Małgorzata Rozenek-Majdan obchodzi urodziny. Ile lat kończy celebrytka

Zerknij: Oburzające ustalenia Najwyższej Izby Kontroli. Te dane ze szpitali bardzo niepokoją. O co chodzi