"Polska przystępuje do zajmowania terytoriów na zachodzie Ukrainy". Oświadczenie to złożył sekretarz Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołaj Patruszew na spotkaniu poświęconym bezpieczeństwu narodowemu, poinformował rosyjska agencja Interfax.

Rosja zarzuca Polsce zamiary zajęcia terenów Ukrainy, pomimo że to wielu obywateli ukraińskich znalazło się w Polsce

Jak donosi "Unian.Net", Patruszew oświadczył, że partnerzy „reżimu kijowskiego” nie są niechętni wykorzystywaniu obecnej sytuacji dla własnych egoistycznych interesów i mają specjalne plany wobec ziem ukraińskich. „Na pierwszy rzut oka Polska już przystępuje do działań mających na celu przejęcie terytoriów zachodniej Ukrainy” – powiedział Patruszew.

Według niego potwierdziła to wizyta w Kijowie prezydenta RP Andrzeja Dudy i jego słowa, że ​​„granica polsko-ukraińska wkrótce przestanie istnieć”.

Wspomnijmy, że w trakcie niedawnej wizyty na Ukrainie Duda zasugerował podpisanie nowej umowy o zgodzie pomiędzy Polską a Ukrainą, a również oznajmił, że granica między dwoma krajami powinna łączyć, a nie dzielić.

Patruszew powiedział też, że „już wiele państw dynamicznie działa nad rozczłonkowaniem Ukrainy”. Jego zdaniem ani głowa państwa, ani nawet Stany Zjednoczone i ich sojusznicy, którzy są gotowi poświęcić interesy narodu ukraińskiego dla zrealizowania swoich celów geopolitycznych, nie dbają o suwerenność Ukrainy (...) i własne działania doprowadzić do prawdziwego upadku kraju.

Jak informował wcześniej UNIAN, 24 maja sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaj Patruszew powiedział, że Rosja nie ogranicza się do warunków wojny z Ukrainą.

O tym się mówi: Wrzuć zużytą saszetkę herbatki do toalety, a efekt cię zachwyci. Co się stanie

Zerknij: Sezon na truskawki w pełni! Większość z nas nie wie, jak mrozić te pyszne owoce, aby zachowały jędrność i smak. Niewiedzą można je wyłącznie zepsuć