Wiosna w pełni, a więc cała natura budzi się do życia. Nie da się ukryć, że czekaliśmy na ten czas już od bardzo dawna. Jednak pomimo wielu plusów jakie wiąże ze sobą powrót natury do życia, pojawiają się także minusy. Wśród nich możemy wymienić między innymi wzrost aktywności ogrodowych szkodników.

Przyroda budzi się do życia! Jak skutecznie ustrzec swoje rośliny przed szkodnikami?

Jednymi ze szkodników, które mogą uprzykrzyć życie właścicielom ogrodów są oczywiście ślimaki. Te małe zwierzęta potrafią narobić niezłego bałaganu i zdewastować nasze piękne rośliny, w szczególności warzywa, które zasadziliśmy w ogrodzie. Jak zatem skutecznie sobie z nimi radzić?

Nieproszeni goście mogą uprzykrzyć nam życie i zrujnować ogród!

Według informacji podanych przez portal o2, jednym z najskuteczniejszych, a zarazem najtańszych sposobów, który umożliwi nam poradzenie sobie ze szkodnikami jest soda oczyszczona. Aby pozbyć się ślimaków wystarczy rozsypać proszek w ogrodzie. Należy jednak pamiętać, aby zachować niezbędne odległości od roślin, bowiem soda oczyszczona jest dla nich szkodliwa.

Co więcej, soda oczyszczona umożliwi nam nie tylko wypędzenie nieproszonych gości, jakimi są ślimaki! Świetnie sprawdzi się także w walce z chwastami, mączniakami i pomoże wyleczyć rośliny z chorób wywołanych przez grzyby!