Jak podaje portal "Super Express", niektórym kwiatom przypisuje się od setek lat różne właściwości. Nie brakuje roślin, które mają przynieść szczęście i bogactwo. Nasi przodkowie wskazywali, jakie kwiaty wybierać, a jakich unikać, żeby nie ściągnąć na siebie pecha. Poznajcie szczegóły!

Rośliny przynoszące szczęście

Od zarania dziejów ludzie wierzyli w moc tkwiącą w roślinach. Przypisywano im zdolność przyciągania szczęścia i odganiania złych mocy. Jedną z takich roślin jest wawrzyn, znany szerzej jako drzewko laurowe. Nie tylko znajduje zastosowanie jako przyprawa, ale także przyciąga wszystko, co dobre.

Drzewko laurowe/YouTube @Dailytips.pl

Rzymianie byli przekonani, że tam, gdzie pojawi się laur, tam mieszkańcy nie muszą obawiać się chorób, pojawienia się mocy nieczystych, a także uderzenia pioruna. Wiele osób nosi w portfelu liście laurowe wierząc, że przyciągają one pieniądze. Drzewko stawia się również na parapetach domu, dzięki czemu nikt nie rzuci na nas złego uroku.

Kolejną magiczną rośliną ma być skrzydłokwiat. Nie tylko ma oczyszczać powietrze, ale także zaprowadzać w miescu, gdzie stanie spokój i harmonię. Ma również przyciągać do nas i naszych domów wszystko, co czyste i dobre.

Skrzydłokwiat/YouTube @ogród na co dzień
Skrzydłokwiat/YouTube @ogród na co dzień
Skrzydłokwiat/YouTube @ogród na co dzień

Drzewko szczęścia, jak czasem bywa określany grubosz, zgodnie z ludowymi przekazami ma przyciągać do domu, w którym stanie, bogactwo. To nie jedyna super moc, jaką przypisuje się tej roślinie. Wprowadza do domu również spokój i napełnia go pozytywną energią. Jej zaletą jest łatwość w pielęgnacji i wyjątkowa wytrzymałość, która pozwoli mu przetrwać różne warunki.

Grubosz/YouTube @Martin Green Life
Grubosz/YouTube @Martin Green Life
Grubosz/YouTube @Martin Green Life

A wy, jakie znacie rośliny, które przyciągają szczęście?

To też może cię zainteresować: Dorota Wellman zdobyła się na szczere wyznanie. Opowiedziała o trudnych doświadczeniach i o tym, czy było warto

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sprzątanie nie musi być uciążliwym obowiązkiem. Proste sztuczki do wykorzystania przy czyszczeniu toalety

O tym się mówi: Czeka nas trudny pogodowo weekend. Musimy się przygotować na burze, deszcz i spadek temperatury. Wydano już pierwsze alerty