Środki czystości, które kupujemy w sklepach zazwyczaj są przepełnione szkodliwymi chemikaliami i choć są skuteczne, warto znać też inne sposoby.

Portal „o2” przedstawił kilka domowych trików na ułatwienie sprzątania łazienki, a zwłaszcza toalety.

Domowe triki

Jednym z najprostszych sposobów jest użycie proszku do prania, octu i soli. Roztwór jest łatwy do zrobienia. Trzeba zmieszać razem po jednej łyżce proszku do prania i soli oraz trzy łyżki octu.

Substancję następnie należy wlać do muszli i wyczyścić dokładnie używając szczotki. Dzięki temu usuniemy nagromadzony kamień, a to wszystko bez nieprzyjemnego i drażniącego zapachu.

Inny środek czystości można zrobić z sody oczyszczonej oraz cytryny. Muszlę należy wówczas posypać dobrze sodą, a następnie skropić sokiem wyciśniętym z cytryny. Całość trzeba zostawić na kilka godzin. Następnie można wyczyścić toaletę za pomocą szczotki oraz dokładnie spłukać wodą.

Czyszczenie toalety / YouTube: JASNA STRONA
Czyszczenie toalety / YouTube: JASNA STRONA

Następny sposób łączy ocet, sodę i olejek herbaciany. Najpierw na godzinę trzeba zalać toaletę octem, a po tym czasie posypać jeszcze sodą oczyszczoną. Choć składniki w efekcie się zneutralizują, skutecznie najpierw pozbędą się brudu. Po dokładnym wyczyszczeniu wlać do muszli kilka kropel olejku herbacianego, który słynie z właściwości antyseptycznych i jest świetny do dezynfekcji.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: W Rosji pojawił się zupełnie nowy pomysł. Czy mocarstwo faktycznie planuje powiększyć swoje terytorium i to kosztem naszego sąsiada

Jak informował portal „życie.news”: Zamieszanie wokół odejścia Tomasza Lisa z tygodnika „Newsweek”. Komentarze wskazują, że nie było dobrowolne. „Sprawa może mieć jakieś drugie dno”

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Krzysztof Rutkowski emanuje luksusem. Fani zwrócili na bardzo drogie dodatki. Za takie coś trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych

Sprawdź również ten artykuł: Przygnębiające wieści dla fanów muzyki na całym świecie. Nie ma już wśród nas legendy sceny muzycznej. Wielbiciele myślą o tym, co będzie z zespołem