Media na całym świecie informują o nagłej śmierci członka i współzałożyciela legendarnej brytyjskiej grupy muzycznej Depeche Mode, Andy Fletchera. Muzyk zmarł w wieku 60 lat. Wieści o śmierci przekazał za pomocą Internetu sam zespół w oficjalnym komunikacie. Ta informacja wywołała wielki smutek wśród licznych fanów kultowej grupy. Andy Fletcher był częścią Depeche Mode przez 40 lat.

- Zszokowani i przepełnieni smutkiem informujemy o śmierci naszego przyjaciela Andy'ego "Fletcha" Fletchera. Andy miał serce ze szczerego złota i zawsze był przy nas, gdy potrzebowaliśmy wsparcia, miłej rozmowy uśmiechu albo dobrej rady – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie, który poruszył miliony osób na świecie.

Dave Gahan i Martin L. Gore poprosili o uszanowanie prywatności bliskich zmarłego przyjaciela, a także ich samych. Powód śmierci multiinstrumentalisty Depeche Mode nie został podany do publicznej wiadomości.

Nie żyje Andy „Fletch” Fletcher, muzyk i współzałożyciel Depeche Mode. Artysta zmarł w wieku 60 lat

Andy Fletcher zaczął swoją aktywność artystyczną w 1977 roku, wtedy powstał bowiem zespół No Romance z Vince Clarkiem, późniejszym członkiem Depeche Mode. Grupę po przyjęciu w jej skład Martina Gore’a przemianowano na Composition of Sound, a po tym, jak wokalista został Dave gahan zespół przybrał ostateczną nazwę – Depeche Mode.

Clarke odszedł tuż po wydaniu debiutu „Speak&Spell”, a wkrótce zastąpił go Andy Wilder, który grał z grupą do 1995 roku. Choć Andy Fletcher nie stanowił fundamentu kompozytorsko-lirycznego grupy to jest do dziś uważany za ducha zespołu i jego główny filar. Miał szczególny dar trzymania grupy razem i łagodzenia tarć między Gahanem a Gorem.

Nie wiadomo, co stanie się z Depeche Mode po nagłej śmierci Fletchera. W środowisku fanów grupy mówi się o możliwym zakończeniu działalności grupy.

Jak informował portal "Życie News": MATEUSZ MORAWIECKI POSTANOWIŁ SIĘGNĄĆ DO WYJĄTKOWYCH WSPOMNIEŃ Z DZIECIŃSTWA. PREMIER ROZCZULIŁ WSZYSTKICH NIESAMOWITYM ZDJĘCIEM. POZUJE NA NIM Z MAMĄ

Przypomnij sobie: NOWE DONIESIENIA O MAŁŻEŃSTWIE PIOTRA KRAŚKI NIE NAPAWAJĄ OPTYMIZMEM. ŻYCZLIWI DONOSZĄ, ŻE ZWIĄZEK DZIENNIKARZA PRZECHODZI KRYZYS. SĄ POWAŻNE POWODY

Portal "Życie News" pisał również: ZASKAKUJĄCE WIEŚCI DLA WIELU POLAKÓW. SYNOPTYCY Z IMGW MAJĄ NOWE INFORMACJE O POGODZIE NA WEEKEND. NASTĄPI ZNACZĄCA ZMIANA AURY. TO MOŻE POPSUĆ PLANY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: „SANATORIUM MIŁOŚCI”: JEDEN Z UCZESTNIKÓW WYJAWIŁ, CO NAPRAWDĘ DZIEJE SIĘ W POPULARNYM PROGRAMIE TVP. WYSZŁO NA JAW, JAK POTOCZYŁY SIĘ LOSY KURACJUSZY