Zaskakujące wieści prosto z Ukrainy. Okazuje się, że właśnie po raz pierwszy dowódcą armii ukraińskiej została kobieta – to oficjalne! Obywatele Ukrainy niezmiernie dumni. Kim jest ta waleczna postać? Koniecznie przeczytaj!

Wojna na Ukrainie trwa nieprzerwanie od ponad trzech miesięcy. Choć z samego początku wydawało się, że ów konflikt potrwa najwyżej kilka dni, tak jednak agresja wojsk rosyjskich z każdym kolejnym dniem staje się coraz większa i obejmuje coraz szersze terytoria celując w cywili oraz dzieci.

Sytuacja jest dramatyczna – miasta poniosły ogromne straty zarówno ludzkie, jak i materialne, lecz mieszkańcy Ukrainy otrzymali także pomoc od Polaków czy obywateli innych krajów.

Na ten dzień czekało wiele osób - po raz pierwszy dowódcą armii zostaje kobieta!

Tak, to prawda! Kilka dni temu Siły Zbrojne Ukrainy poinformowały, że po raz pierwszy w historii dowódcą jednostki artylerii została kobieta – Ljubow Płaksyuk, dotychczas nauczycielka historii.

- Siły rosyjskie poniosły straszliwe straty w sprzęcie i ostrej amunicji pod ogniem brygady artylerii. Boją się naszych męskich bojowników, powinni bać się naszych kobiet o wiele bardziej! - tak poczynania kobiety zostały opisane przez Siły Zbrojne.