Oświadczenia majątkowe za miniony rok najbardziej popularnych osobistości ze świata polityki właśnie zostały opublikowane. Polacy każdego roku z niecierpliwością czekają na te statystyki i niemal zawsze te dane wywołują sporo emocji. Choć zazwyczaj wynagrodzenia polityków z roku na rok sporo wzrastają, to okazuje się jednak, że nie wszyscy zyskali w porównaniu do roku poprzedniego! O kim mowa? Koniecznie sprawdź!

Od kilku dni w sieci wręcz wrze od opublikowanych informacji odnośnie posiadanych przez polityków majątków. W naszych poprzednich artykułach pisaliśmy, że na ścisłym podium plasuje się premier, Mateusz Morawiecki, a także niemalże na równi z nim inne znane osoby, jak prezes partii rządzącej, Jarosław Kaczyński, Janusz Korwin – Mikke, Paweł Kukiz czy Borys Budka.

Ogromne zaskoczenie wśród internautów wzbudził także majątek szefa MONu, Mariusza Błaszczaka, z którego oświadczenia wynika, że bardzo rozsądnie zarządza majątkiem. Choć zdecydowana większość osób zadeklarowała spory przyrost gotówki niż w roku poprzednim, są także wyjątki...

Oni zarobili mniej niż w roku poprzednim!

O kim mowa? Beata Szydło w porównaniu z rokiem minionym zarobiła o kilkadziesiąt tysięcy złotych mniej, a Leszek Miller – ponad 100 tysięcy mniej.