Ta sytuacja może spotkać każdego - warto więc mieć oczy oraz uszy szeroko otwarte! Koniecznie poznaj przypadek seniorki z Krakowa, która została oszukana w niemal dziecinny sposób... Oszuści zabrali jej oszczędności i biżuterię bardzo szybko. W jaki sposób?

Nie od dziś wiadomo, że oszuści wymyślają już coraz bardziej kreatywne i skomplikowane procesy wyłudzania pieniędzy od niczego nieświadomych ludzi - najczęściej niestety są to osoby starsze, gdyż są o wiele bardziej podatne na wszelką manipulację czy kłamstwa.

Oszuści coraz częściej stosują internetowe metody dla swoich celów, gdyż na te tradycyjne zdecydowana większość osób jest już “wyczulona”. Okazuje się jednak, że czasem i te proste sposoby nie zawodzą, o czym świadczy sytuacja, która wydarzyła się ostatnio w Krakowie.

Seniorka dała się zwabić w prosty sposób!

95 – letnia mieszkanka Krakowa otrzymała telefon od rzekomej policji, która oferowała jej 5 tysięcy złotych w zamian za schwytanie złodzieja. Zadaniem kobiety było zwabienie oszusta, który grasuje w okolicy kładąc przed drzwiami własnego mieszkania całe swoje oszczędności i biżuterię.

Nietrudno się domyślić, że tuż po tym rozmówca się rozłączył, a oszczędności i biżuteria zniknęły.